W Wigilię, około 11:00 w Szydłowcu na ulicy Kościuszki (trasa E7) doszło do wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych informacji pracujących na miejscu policjantów, kierujący samochodem dostawczym marki VW 42-letni mieszkaniec powiatu skarżyskiego jadąc w kierunku Kielc, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku motorowerem, którym kierowała 37-letnia mieszkanka powiatu szydłowieckiego. Kobieta zmarła na miejscu wypadku. Kierujący vw był trzeźwy. Z obrażeniami ciała odwieziony został do szpitala w Skarżysku-Kamiennej. Ruch w miejscu wypadku odbywał się wahadłowo. 

31 grudnia,  około godziny 16.40 w miejscowości Bieszków Górny (gm. Mirów),kierujący skodą (19 lat) potrącił 52-latka. Jak wstępnie ustalono pieszy najprawdopodobniej wszedł na jezdnię zza przejeżdżającego pojazdu i został potrącony przez nadjeżdżającą skodę. Kierujący autem był trzeźwy. Pieszy z obrażeniami ciała odwieziony został do szpitala w Skarżysku-Kamiennej, gdzie zmarł pomimo reanimacji. 15-letni pasażer auta z obrażeniami ciała również trafił do szpitala.

Szczegóły obu zdarzeń wyjaśniają policjanci z Szydłowca pod nadzorem Prokuratury Rejonowej – Ośrodek Zamiejscowy w Szydłowcu.