Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza mieszkańców Szydłowca do skorzystania z oferty edukacyjno – artystycznej przygotowanej na nowy sezon 2017/2018.

 

Do swoich szeregów już od początku września zaprasza MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA, która od prawie 110 lat towarzyszy mieszkańcom naszego miasta.  Chętnych do nauki gry na instrumentach dętych zapraszamy na spotkanie organizacyjne 12 września, o godz. 16.00
w Sali prób Orkiestry I piętro – Regionalne Centrum Biblioteczno – Multimedialne, Szydłowiec, ul. Kolejowa 9b.

Od 4 września  rozpoczęły się zajęcia w KLUBIE TAŃCA TOWARZYSKIEGO „ZAMEK”. Tancerzy zaawansowanych zapraszamy na zajęcia w poniedziałki, środy i piątki – dzieci – godz. 16.00, młodzież – godz. 18.00. Zapisy do grup początkujących odbędą się : dla dzieci i młodzieży – czwartek 14 i 21 września , godz. 16.00 – dzieci i godz. 18.00 – młodzież, natomiast dla dorosłych – wtorek 12 i 19 września , godz. 18.30. Zajęcia odbywają się w Sali baletowej – II piętro Zamku.

SZYDŁOWIECKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU od 1 września rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2017/2018. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu
z Regionalnym Centrum Biblioteczno – Multimedialnym. Zapisy  trwają do dn. 30 września br. Inauguracja nowego semestru odbędzie się 12 października , o godz. 16.30 wykładem dziennikarza muzycznego Sławomira Drygalskiego. Podczas tego spotkania zostaną również wręczone indeksy.

Swoją działalność artystyczną rozpoczął już Chór Miasta Szydłowca GAUDIUM CANTI, który serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich miłośników sztuki wokalnej. Próby Chóru odbywają się we wtorki i czwartki, o godz. 19.00, w Sali kameralnej na parterze.

Działający już od prawie 60 lat KLUB SENIORA – ZAMEK pozostaje jeszcze
w wakacyjnych rozjazdach, ale już od 19 września zaprasza na cotygodniowe spotkania –
w każdy wtorek o godz. 15.00 w Sali Galeria „ KAPLICA ZAMKOWA”.

W Regionalnym Centrum Biblioteczno – Multimedialnym, w każdą środę o godz. 17.00 odbywają się ZAJĘCIA PLASTYCZNE z zakresu malarstwa, rzeźby i rysunku. Oferta skierowana jest do młodzieży i dorosłych. Na swoje spotkania zapraszają także SZYDŁOWIECKIE PASJONATKI, które we wtorki, na cotygodniowych zajęciach wykonują prawdziwe cuda i cudeńka w różnych technikach rękodzielniczych.

Zapraszamy również  do ŚWIETLICY WIEJSKIEJ w  Sadku  miejsca, gdzie dzieci, młodzież oraz dorośli  mogą aktywnie spędzać wolny czas. Świetlica czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 20.00.

Od października rozpoczną się zajęcia w: BIBLIOTECZNEJ AKADEMII MALUCHA oraz w ZAMKOWEJ AKADEMII ROBOTYKI a także nabór do dwóch zespołów teatralnych „ZAMCZYSKO” i „U RADZIWIŁŁA”. Szczegółowe informacje na temat tych zajęć dostępne będą na stronie internetowej www.sckzamek.pl, www.facebook.com/Szydłowieckie-Centrum-Kultury-Zamek oraz na plakatach już pod koniec września.

Wystawy:

Do końca października w Galerii KAPLICA ZAMKOWA czynna będzie  wystawa  rysunku z dominantą malarstwa pt. PUNKT WIDZENIA gdzie prezentowane są prace prof. Teresy Kotkowskiej – Rzepeckiej oraz doktorów  i doktorantów ASP w Krakowie : Jadwigi Magryś-Borowiec, Magdaleny Bąk, Sylwii Wójcik, Waldemara Boguszewskigo, Marcina Słowika Wilczyńskiego. Natomiast do 17 września można jeszcze oglądać prace radomskiego artysty plastyka Henryka Sarny, prezentujące Szydłowiec i jego urokliwe zakątki. Sala EKSPOZYCJA ART2 – II piętro.