Jesień zbliża się wielkimi krokami. Na zewnątrz robi się szaro, a o szybę zacina deszcz. Mimo tak niesprzyjającej aury wrzesień i październik to idealny czas na zmiany. Do nadchodzącej zimy można przygotować się zupełnie inaczej, organizując na przykład remont mieszkania. Nowe wnętrze z pewnością sprawi, że powroty do domu będą milsze i dużo bardziej przez nas wyczekiwane.
Przedstawiamy 6 pomysłów na jesienny remont:

1. Kuchnia w stylu hiszpańskim

Produkowane w Hiszpanii płytki to wyroby, które mają bardzo wiele zalet. Są piękne, solidne, a zarazem funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu. Z powodzeniem można je zastosować na podłodze w kuchni, jak i nad blatem. Doskonale ochronią przed wilgocią i zachlapaniem. Wprowadzą również wyjątkowy, śródziemnomorski klimat.

Płytki z hiszpańskich fabryk są cenione ze względu na swoją jakość wykonania i wyjątkową trwałość. Są to produkty dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, które stanowią ozdobę samą w sobie. Płytki hiszpańskie to doskonała inwestycja na długie lata.

 

2. Łazienka z polskich płytek

Czasy, gdy na rynku królowały wyłącznie kwadratowe, małe płytki łazienkowe, na szczęście już bezpowrotnie minęły. Dziś można do woli wybierać wśród polskich producentów, którzy mają wiele do zaoferowania. Łazienka to ostoja spokoju i ciepła, zwłaszcza w chłodne, jesienne wieczory. Odpowiednio dobrane płytki są niezwykle pomocne w wyeksponowaniu jej zalet i w subtelnym ukryciu jej wad i niedoskonałości.

Do łazienki nadają się przede wszystkim płytki, które wykazują odporność na detergenty i środki chemiczne domowego użytku. Ważne jest by pamiętać o izolacji przeciwwilgociowej oraz o uszczelnieniu po montażu.

 

3. Hiszpańska mozaika do kuchni i do łazienki

Hiszpańska mozaika to dużo ciekawsze rozwiązanie niż klasyczne płytki. Jest nie tylko równie praktyczna, ale też o wiele bardziej dekoracyjna. Kształt, wzór i kolor takiej dekoracji ściany zależą wyłącznie od naszej inwencji.

Mozaikę łatwo jest dopasować do najbardziej fantazyjnych krzywizn i nieregularnych powierzchni. Mozaika wkomponowana w wystrój kuchni czy łazienki może stanowić ciekawy jej element dekoracyjny. Doskonale sprawdzi się w klasycznych jak i nowoczesnych wnętrzach.

4. Panele dekoracyjne 3D do salonu i sypialni

Gipsowe panele dekoracyjne nadają ścianom nowoczesnego i niepowtarzalnego wyglądu. Mogą być wykorzystane w dużych, jak i w małych wnętrzach. Są doskonałe do dekoracji salonu, jadalni czy sypialni.

Produkty są dostępne w stanie surowym (surowy odlew gipsowy), w kolorze białym, od razu gotowe do montażu. Panele można pomalować na dowolny kolor farbami akrylowymi, lateksowymi, jak i winylowymi, po uprzednim zagruntowaniu.

5. Kamień dekoracyjny wewnętrzny i zewnętrzny

Kamień dekoracyjny to wyjątkowy element wykończeniowy wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dzięki ogromnemu bogactwu barw, kształtów i faktur stanowi idealne dopełnienie każdej architektury.

Do wnętrz nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych szczególnie dobrze sprawdza się imitacja cegły, która ostatnio jest bardzo modna. Płytka cegłopodobna stanowi element dekoracyjny wielu projektów. Nadaje ona wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru, zdobiąc ścianę w kąciku wypoczynkowym, za telewizorem lub jako łącznik z otwartą
kuchnią.

Jeżeli natomiast jesienna pogoda pozwoli na pracę w ogrodzie, naturalny kamień elewacyjny doskonale sprawdzi się jako dekoracja ogrodzeń, całych elewacji oraz cokołów budynku.

6. Drewniane panele ścienne

Drewniane, dekoracyjne panele ścienne wykonane są z naturalnego surowca. Fantastycznie skomponują się z naturalną podłogą oraz nowoczesnymi meblami. We wnękach ściennych lub kominkowych nabiorą wyjątkowego wyglądu oraz ciepła domowego klimatu. To doskonałe rozwiązanie by każde wnętrze zyskało niebanalny i niepowtarzalny charakter.

Wizja nadchodzącej jesieni wcale nie musi spędzać snu z powiek, a sama jesień wcale nie musi być smutna. Co prawda przeprowadzenie remontu, zwłaszcza nieplanowanego nie jest rzeczą łatwą, jednak wartą poświęcenia i zaangażowania. Nie ma bowiem nic piękniejszego niż wypicie gorącego kubka kawy czy czekolady w nowym, wymarzonym przez nas wnętrzu.

Nie wiesz jak zmienić swoje wnętrze? Przyjdź do naszego salonu w Szydłowcu, ul. Wschodnia 33 (w pawilonach, w miejscu po kwiaciarni) oraz odwiedź naszą stronę internetową www.iKafelki.pl Oferujemy przedstawione produkty w bardzo korzystnych cenach oraz wykonujemy projekty i wizualizacje. Zapraszamy!

Tutaj znajduje się nasz salon (obejrzyj video):