W ostatni piątek 26 stycznia 2018 w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu odbyła się uroczystość mianowania mł. bryg. Pawła Sokoła na nowego komendanta jednostki. 

Zanim jednak nastąpił moment przekazania obowiązków nowemu komendantowi, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji odejścia na emeryturę dotychczasowego komendanta straży pożarnej w Szydłowcu mł. bryg. Krzysztofa Banaszka, który służbę w Szydłowcu pełnił przez sześć ostatnich lat.

Nie zabrakło przemówienia komendanta Banaszka, podczas którego wielokrotnie się wzruszał. Dziękowali mu również jego najbliżsi współpracownicy, obdarzając dobrym słowem i prezentami, życząc szczęśliwej i spokojnej emerytury. Jednym z najbardziej wzruszających momentów piątkowej uroczystości było pożegnanie się odchodzącego na emeryturę komendanta ze sztandarem szydłowieckiej jednostki. Twardzi i odważni na co dzień strażacy pozwolili sobie tego dnia na uronienie nie jednej łzy wzruszenia. To pokazuje, że te sześć ostatnich lat to był dobry czas służby pod rządami komendanta Banaszka.

Uroczystość zakończyła się przejęciem obowiązków komendanta KP PSP w Szydłowcu przez mł.bryg. Pawła Sokoła, który zgłosił swoją gotowość i zapowiedział chęć współpracy ze strażakami, z komendą wojewódzką, jak również z samorządowcami.

W uroczystości wzięli udział m.in.

  • st. bryg. Bogdan Łasica – mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej,
  • st. bryg. Mirosław Jasztal – zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP,
  • Włodzimierz Górlicki – starosta powiatu szydłowieckiego,
  • mł. bryg. Cezary Szarawarski – główny specjalista w Wydziale Kadr Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie
  • komendanci powiatowi i miejscy PSP woj. mazowieckiego,
  • funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Szydłowcu.