8 lipca 2017 r na boisku typu ORLIK przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu, odbył się VIII Turniej w Piłce Nożnej im. Adriana Lisaka ,,Karego”, organizowany przez Stowarzyszenie ,,Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej”.

Na szczególną uwagę zasługuje uczestnictwo zawodników CBS, którzy są związani historią Szydłowieckich Piątek Piłkarskich, w których od początku powstania Adrian Lisak grał będąc bramkarzem legendarnej drużyny Centertel, a od 1997 roku Combo.

Z inicjatywy Macieja Kapturskiego, cyklicznie przez osiem lat, turniej pamięci Adriana jest kontynuacją tradycji rozgrywania piłki nożnej na małych przestrzeniach. Zachęca młodzież regionu Szydłowieckiego do uprawiania piłki nożnej w wydaniu amatorskim. Na turnieju obecna była rodzina Adriana, która dopingowała zawodników podczas sportowej rywalizacji. Puchary i nagrody wręczyli organizatorzy zawodów.

Zwycięzcą turnieju została drużyna o nazwie PÓŁ na PÓŁ Szydłowiec – Budki przed drużyną CBS Szydłowiec, III miejsce wywalczyli chłopcy z zespołu TEAM Kopacze z Szydłowca. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został ponownie utrzymując tytuł z zeszłego roku Maciej Kołodziejski z zespołu TEAM Kopacze, najstarszym Gaweł Miernik z CBS a najmłodszym Wiktor Sadza. Upominki otrzymali również mocno zaangażowani kibice obserwujący zmagania drużyn oraz trafnie podpowiadający schematy rozegrania taktycznego.

info: organizatorzy