Siarhei Krauchenia (Białoruś – 30:46) i Patrycja Talar (Pobiedziska – 36:02) zwyciężyli w ulicznym biegu na dystansie 10 kilometrów w ramach Ostrowieckich Biegach Niepodległości 2019 pod honorowym patronatem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.

Na trasie nie zabrakło reprezentantów Szydłowca! Bardzo wysokie 9 miejsce w kategorii „open” zajął Tomasz Orman, z rewelacyjnym czasem 35:58. W kategorii wiekowej M-50 okazał się bezkonkurencyjny!

Bardzo dobrze pobiegł również Sebastian Adamczyk, który zajął 14 miejsce „open” i 3 w kategorii wiekowej M-40. Czas, który uzyskał Adamczyk to 37:48.

Bieg na dystansie 10 kilometrów ukończyło 316 osób, natomiast bieg marsz nordic walking na dystansie 5 kilometrów – 105 osób. W biegach dla dzieci wzięło udział 1425 osób.