W czerwcu 2019 roku informowaliśmy o sesji zdjęciowej, która miała miejsce w szydłowieckim Liceum im. H. Sienkiewicza, a związana była z przygotowaniem podręcznika do edukacji dla bezpieczeństwa dla klas ósmych autorstwa nauczyciela szydłowieckiego ogólniaka Dariusza Piaseckiego.

Obecnie podręcznik został opublikowany w formie zwartej, póki co jeszcze jako egzemplarze okazowe, które oferowane będą nauczycielom Edukacji dla Bezpieczeństwa w szkołach podstawowych w całym kraju.

30 grudnia 2020 – dzięki przychylnej postawie dyrektora Karola Kopyckiego – odbyła się w Liceum im. H. Sienkiewicza sesja filmowa.

Zrealizowana została w odnowionej i unowocześnionej sali gimnastycznej, która po remoncie prezentuje się naprawdę okazale.

W trakcie wspomnianej sesji rozpoczęła się realizacja filmów instruktażowych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. W nagraniach wzięli udział uczniowie oraz absolwenci szydłowieckiego liceum: Julia Jaworska, Michał Kaczor, Kornelia Piasecka oraz Dawid Szcześniak.

Projekt ten, poza wzbogaceniem samego podręcznika (obudowa metodyczna – multibook), ma na celu szerzenie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ukazanie, jak ważne w życiu codziennym jest posiadanie umiejętności ratowniczych.

We wrześniu 2021 roku podręcznik do edb dla klas ósmych, autorstwa Dariusza Piaseckiego, zostanie oficjalnie wdrożony do sprzedaży i będzie rozprowadzany w szkołach podstawowych w całej Polsce.

Trzymamy kciuki, aby z podręcznika napisanego w Szydłowcu uczyło się jak najwięcej uczniów w całej Polsce.

Poniżej kilka zdjęć z wspomnianej sesji filmowej.