Sześć drużyn piłkarskich reprezentuje powiat szydłowiecki w rozgrywkach piłkarskich w okręgu radomskim.

W klasie okręgowej występują: Szydłowianka Szydłowiec i Oronka Orońsko, w Klasie A: Gryfia Mirów i KS Jastrząb, a w Klasie B: Postęp Łaziska i Hubal Chlewiska.

Z występów naszych drużyn możemy być umiarkowanie zadowoleni. Szydłowianka i Oronka zajmują po rundzie jesiennej miejsca w środku ligowej tabeli, choć potencjał obydwóch drużyn jest zdecydowanie wyższy. Niestety zarówno podopiecznym Marcina Kośmickiego jak i Andrzeja Koniarczyka nie udało się utrzymać równej formy przez całą rundę, a czasami brakowało piłkarskiego szczęścia.

Problemy Szydłowianki zaczęły się o dziwo od rewelacyjnego meczu z Zawiszą Sienno, kiedy to nasza drużyna wygrała 9:2. Była to czwarta kolejka, a na koncie Szydłowianki było 10 punktów i miejsce w ligowej czołówce. Po tym pogromie przyszła seria sześciu meczów bez zwycięstwa, która zepchnęła naszą drużynę do środka tabeli. Ostatnie spotkania napawają nadzieją, że drużyna z Szydłowca w drugiej rundzie będzie prezentowała się zdecydowanie lepiej. Pokonanie Zwolenianki 4:0 i Iskry Gózd 5:0 uspokoiło sympatyków Szydłowianki.

W środku ligowej tabeli radomskiej Klasy Okręgowej po rundzie jesiennej znajduje się również Oronka Orońsko, która uzbierała punkt mniej od Szydłowianki. Podopieczni Andrzeja Koniarczyka przez całą rundę grali nieźle. Na uwagę zasługiwał fakt, że często potrafili pokonać teoretycznie silniejszego rywala typu LKS Jedlińsk czy Orzeł Wierzbica, a przegrywali z tymi słabszymi jak: Mogielanka Mogielnica czy Zwolenianka Zwoleń. Mimo tego gra Oronki naprawdę wyglądała nieźle. Pokazał to bezpośredni mecz z Szydłowianką, który zakończył się wynikiem 1:1, ale to Oronka grała w tym spotkaniu lepiej.

W radomskiej Klasie A apetyty na wysokie miejsce miała Gryfia Mirów, która pierwszy mecz w tym sezonie przegrała dopiero w 9 kolejce. Wcześniej notując zwycięstwa i kilka remisów. Niestety porażka w Magnuszewie sprawiła, że Gryfia się zacięła i nie wygrała żadnego z czterech kolejnych spotkań. Ostatecznie zajmując po rundzie jesiennej siódmą lokatę z widokami na lepsze miejsce.

Aspiracje na wyższe miejsce miał beniaminek KS Jastrząb, który na swoim facebooku jeszcze kilka dni temu pisał, że jak uda się wygrać ostatnie spotkania w rundzie to jest szansa nawet na 5 miejsce. Niestety porażki z KS Magnuszew, domowa przegrana z KS Chomentów i dzisiejsza z Akcją Jastrzębia sprawiły, że KS Jastrząb nie tylko nie będzie w czołówce, a po rundzie jesiennej będzie zajmował 11 miejsce w tabeli, chyba najniższe w tej rundzie. Mimo wszystko drużyna z Jastrzębia naprawdę nieźle gra w piłkę i gdyby potrafiła częściej dokumentować golami swoją przewagę z pewnością lepiej by to wyglądało w tabeli.

Kilka tygodni temu rozgrywki zakończyła radomska Klasa B w której występują Postęp Łaziska i Hubal Chlewiska. Pierwsza drużyna z terenu gminy Orońsko ewidentnie liczy w tym sezonie na awans do wyższej ligi i póki co skutecznie do tego zmierza zajmując zdecydowaną pozycję lidera po rundzie jesiennej.

Słabiej radzi sobie Hubal Chlewiska, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Nasze drużyny do rundy wiosennej przystąpią z nowymi nadziejami i planami, które postarają się zrealizować. Podobnie jak to było tej jesieni, tak samo wiosną będziemy starali się relacjonować jak najwięcej spotkań na portalu „Nasz Szydłowiec”.