Ponad tonę produktów żywnościowych zebrała i rozdała najbardziej potrzebującym Fundacja Rolnik Handluje. Pomoc została przekazana nieodpłatnie.

Żywność trafiła nie tylko do biednych rodzin czy tych w trudnej sytuacji życiowej, ale także do Domów Pomocy Społecznej.

Akcja zorganizowana została pod hasłem „Tona od rolnika” i jak mówią jej organizatorzy pomimo ciężkiej sytuacji, wielu rolników przyłączyło się do akcji i przekazało produkty, które łącznie złożyły się na ponad tonę żywności. Z Siedlec do domu opieki w Stąporkowie pojechało ponad trzy tony ziemniaków i pół tony cebuli, wszystko w formie nieplanowanej niespodzianki.

O całej akcji wspominamy, ponieważ wśród obdarowanych rodzin były również rodziny z powiatu szydłowieckiego, a Rafał Czubak mieszkaniec gminy Chlewiska jest dyrektorem regionalnym Fundacji Rolnik Handluje. Był bardzo zaangażowany w całą akcję.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Radomiu we wtorek 8 grudnia prezes Fundacji Rolnik Handluje Rafał Foryś mówił m.in:

– Równie mocno podczas tej akcji chcemy zaznaczyć potrzebę wspierania lokalnych producentów. Istotny jest tutaj patriotyzm gospodarczy, gdyż bardzo ważne jest wspieranie rodzinnych gospodarstw, szczególnie w tych trudnych czasach i kiedy również masowo otwierają się centra handlowe z zagranicznym kapitałem

Wśród rolników, którzy dołożyli się do „Tony od rolnika” była Monika Bankiewicz prowadząca gospodarstwo sadownicze.

Cieszę się, że nasze produkty z naszego gospodarstwa trafią do biednych rodzin na terenie Radomia i okolic. Uważam, że tego typu akcje są bardzo dobrze przygotowane i te produkty rzeczywiście trafiają do osób naprawdę potrzebujących – powiedziała Monika Bankiewicz, współwłaścicielka gospodarstwa sadowniczego, darczyńca.

Wśród produktów, które trafiły do potrzebujących można było zauważyć: ziemniaki, buraki, marchew, cebulę, kapustę, gruszki, jabłka i wiele innych.

Więcej na temat działań fundacji możecie dowiedzieć się na stronie www.rolnikhandluje.pl

foto. CoZaDzień Radom