Nazbierało się trochę zaległości biegowych z ostatniego czasu, ale dziś nadrabiamy.

Rafał Lewocha z Jastrzębia 16 czerwca, wziął udział w dwóch biegach i dwukrotnie zajął miejsca na podium. W Biegu Radości Dumne Warchoły okazał się najlepszy w biegu na dystansie około 3,5 km. Zwyciężył z czasem 00:11:13.

Miejsce 3 zajął w XIX Biegu wokół gniazda ojczystego Jana Kochanowskiego w Sycynie. Czas jaki osiągnął na dystansie 5 km to 00:17:48.

Bardzo dobrze w 7. Półmaratonie Radomskiego Czerwca zaprezentowali się Tomasz Orman z Szydłowca i Jerzy Kloczkowski. Uplasowali się tuż obok siebie, odpowiednio na miejscach 18 i 19 w kategorii „open”. Zarówno Orman jak i Kloczkowski okazali się najlepsi w swoich kategoriach wiekowych (M50 i M40). Tomasz Orman uzyskał czas 01:25:29, a Jerzy Kloczkowski 01:25:36.

Pogoda nie rozpieszczała, ale pomimo upału na starcie stawiło się ponad 600 osób. Przy takiej temperaturze sukcesem jest wykręcić dobry wynik i dotrzeć o własnych siłach do mety, a mnie się udało. Żartobliwie mogę powiedzieć, że wygrałem w dwóch kategoriach wiekowych, w swojej M50 i M40, ponieważ nasz rodak Jerzy Kloczkowski oficjalny zwycięzca M40 dobiegł do mety tuż za mną” – w dobrym humorze opisywał nam wydarzenia Tomasz Orman, który obecnie przygotowuje się do lipcowego startu w triathlonie.

9 czerwca w 6. Kieleckim Biegu Górskim udział wziął Grzegorz Banaszczyk z Szydłowca. Dystans biegu to 22,3 km, a suma przewyższeń to 600 m. Do mety dobiegło 231 osób, a Grzesiek zajął bardzo wysokie 23 miejsce z czasem 02.00.00.

Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy!