Już niebawem na terenie Szydłowca pojawi się jadłodzielnia, czyli sposób dzielenia się jedzeniem, który znamy już z wielu innych miast w Polsce.

Dwie lodówki staną w dwóch lokalizacjach w naszym mieście. Pierwsza pojawi się przy gminnej jadłodajni działającej w hali targowicy na ulicy Wschodniej. Druga zlokalizowana będzie przy budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej obok Szafy Wymiany Ciepła.

Obydwie lodówki są używane i zostały przekazane przez ludzi dobrej woli.

Akcja zorganizowania jadłodzielni to wspólna inicjatywa osób działających w ramach charytatywnej grupy „Widzialna Ręka – Powiat Szydłowiecki” i burmistrza Szydłowca Artura Ludwa.

Lodówki zostały już odebrane przez pracowników Gospodarki Komunalnej i Zarządu Dróg i już niedługo znajdą się we wspomnianych wyżej lokalizacjach.

Niebawem przekażemy szczegóły funkcjonowania jadłodzielni w Szydłowcu. Chcemy, aby lodówki jak najlepiej spełniały swoje funkcje. Ważne jest to, że każdy może z jadłodzielni jedzenie pobrać i przynieść.” – powiedziała portalowi Ilona Kępa z „Widzialnej Ręki”

Zachęcamy również do dołączenia do grupy Widzialna Ręka – Powiat Szydłowiecki, gdzie dzieje się dużo dobra, o czym trochę więcej napiszemy po weekendzie.