Wielu z nas na samą myśl o przeprowadzce traci dobre samopoczucie. Żyjemy jednak w czasach, kiedy miejsce zamieszkania zmienia się często i przeprowadzki są nieuniknione. Przy odrobinie planowania i dobrej organizacji można je sprawnie przeprowadzić.

Podstawowe zasady przy przeprowadzkach

Każdą przeprowadzkę powinniśmy planować z dużym wyprzedzeniem, bo liczba czynności do wykonania jest naprawdę duża. Dobrze jest ogólny zarys rozpisać sobie na kartce. Należy na przykład zastanowić się, kto w czasie przeprowadzki zajmie się małymi dziećmi oraz zwierzętami. Na samym wstępie powinniśmy zastanowić się czy przeprowadzkę realizujemy samodzielnie czy korzystamy z profesjonalnej firmy. Zdecydowanie bardziej wskazane jest zatrudnienie fachowców, bo wtedy cały proces przebiegnie naprawdę szybko.

Główne etapy przeprowadzki

Przed każdą przeprowadzką powinniśmy solidnie wysprzątać opuszczane mieszkanie i pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Jeśli mamy do zbycia niepotrzebne już meble czy sprzęt AGD to trzeba zadbać o dostarczenie takich przedmiotów do punktu odbioru odpadów wielkogabarytowych. W ramach przygotowań do przeprowadzki powinniśmy zaopatrzyć się w kartony, worki na śmieci, folie stretch, bąbelkowe i taśmy klejące. Warto nabyć duże i mocne worki, dzięki którym sprawnie przetransportujemy ważne dla nas przedmioty. Doskonałe worki a także folie, torebki i rękawice można kupić tutaj: https://www.stella.com.pl/oferta/worki-na-smieci Aby uniknąć niepotrzebnego chaosu przy pakowania należy wszystkie kartony opisywać, przyporządkowywać do pomieszczeń i pakować do nich przedmioty powiązane ze sobą tematycznie. Jeśli mamy przedmioty, które mogą się zniszczyć albo potłuc powinniśmy je szczególnie starannie zabezpieczyć i opisać. Warto też przygotować sobie oddzielną torbę z niezbędnymi rzeczami, które będą potrzebne zaraz po przeprowadzce.

Formalności związane z przeprowadzką

Przy okazji zmiany miejsca zamieszkania nie można też zapomnieć o formalnościach. Gdy zachodzi konieczność przemeldowania się trzeba odwiedzić odpowiedni urząd gminy, urząd skarbowy, ZUS oraz bank. Opuszczając mieszkanie należy dopilnować by rozwiązane były wszelkie umowy z dostawcami prądu, Internetu czy prenumeratorami.

Jak widać każdą przeprowadzkę można wykonać sprawnie i szybko. Dobry plan i przygotowania rozpoczęte z wyprzedzeniem pozwolą zaoszczędzić wiele stresów.