Jeden z najlepszych piłkarzy Szydłowianki Szydłowiec został wypożyczony do MKS Podlasie Biała Podlaska.

O półrocznym wypożyczeniu poinformował wczoraj na swoim facebooku klub z Białej Podlaskiej.

Jest to duże osłabienie dla naszej drużyny, ponieważ Łęcki był jej czołowym zawodnikiem. Praktycznie każda ofensywna akcja przechodziła przez niego, wyróżniał się dobrą techniką i dobrym dośrodkowaniem, dlatego nic dziwnego, że interesują się nim kluby z wyższych lig. W rundzie jesiennej Jakub Łęcki rozegrał w Szydłowiance 17 spotkań i strzelił 3 gole.

Półroczne wypożyczenie do III ligi (czwarty poziom rozgrywkowy w Polsce) to szansa na rozwój dla Kuby i sprawdzenie się w poważniejszych rozgrywkach niż radomska Klasa Okręgowa (szósty poziom rozgrywkowy w Polsce).

Nowy klub Łęckiego broni się przed spadkiem z III ligi. Wśród drużyn, które powalczą z Podlasiem o utrzymanie są m.in rezerwy Cracovii Kraków, rezerwy Korony Kielce, Stal Kraśnik czy Hetman Zamość. Wśród najlepszych ligowych drużyn znajdują się: Wisła Puławy, Stal Stalowa Wola czy Wisła Sandomierz.

Kuba życzymy Ci powodzenia, aby to wypożyczenie było dla Ciebie dużym krokiem w przód, a marzenia o wyższych ligach urzeczywistniły się.