14 – letni Kacper Stopa z Ciechostowic, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Majdowie został Mistrzem Polski w biegach górskich w Krynkach (Rezerwat Skałki)!

Kacper złoty medal wybiegał na dystansie 1 kilometra z czasem 3 minuty i 47 sekund. Na drugim miejscu dobiegł zawodnik WLKS Wrocław Leon Ziętek z czasem 3 minuty 53 sekundy, a na trzecim Adam Gęsiorek z Zuza Team Opoczno z czasem 3 minuty 57 sekund. Sami widzicie, że rywalizacja była naprawdę bardzo wyrównana.

W zawodach Mistrzostw Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów, udział brały również młode biegaczki z gminy Szydłowiec: Aleksandra Niziołek z Sadku na dystansie 1,5 kilometra zajęła 8 miejsce z czasem 11 minut i 21 sekund – Natalia Szymańska z Łazów na dystansie 1 km zajęła 20 miejsce.