Przedsięwzięcie to nieprzerwanie realizowane jest od 2005 roku, spotykając się z coraz to większym zainteresowaniem. Planując zakładaliśmy, że w akademii udział weźmie 46 osób, w tym 38 z terenu Gminy Szydłowiec. Okazało się jednak, że w sumie w prowadzonych zajęciach uczestniczyło 71 osób. Jest to dla nas kolejny sygnał, że to co robimy jest potrzebne, a nasze działania są słuszne.

Razem spotykaliśmy się przez okres pięciu dni, od 20 do 24 lutego br. Dwukrotnie wyjeżdżaliśmy do Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku Kamiennej, aby uczyć się i doskonalić umiejętności jazdy na łyżwach. Jeden raz uczestniczyliśmy w zajęciach na krytej pływalni i kręgielni w Starachowicach. Ponadto codziennie w godzinach popołudniowych spotykaliśmy się Dojo, aby zgłębiać tajniki Karate Kyokushin.

Zajęcia prowadzone były w dwóch grupach treningowych. Grupa starsza skupiła się na przygotowaniach do nadchodzących zawodów, a młodsi karatecy na kształtowaniu swojej sprawności fizycznej. Na zakończenie czwartkowego treningu osoby, które pomyślnie w styczniu złożyły egzaminy na kolejne stopnie szkoleniowe Kyu, otrzymały stosowne certyfikaty. Ci którzy po raz pierwszy przystępowali do egzaminów, otrzymali ponadto naszywki i legitymacje International Karate Organization Kyokushin Kaikan I.K.O. Matsushima Honbu Japan.

Jako kadra instruktorsko-pedagogiczna składamy serdeczne podziękowania dla naszych podopiecznych za zaangażowanie, siłę, wytrwałość i tworzenie wspaniałej atmosfery przez cały czas trwania akademii. Dziękujemy również wszystkim, którzy nas wspierali i służyli swoją pomocą przy realizacji tego przedsięwzięcia. Podziękowania dla rodziców, którzy obdarzyli nas swoim zaufaniem oraz Dyrekcji Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu za udostępnienie zaplecza sportowego.

XII Akademia Zimowa Karate Kyokushin Matsushima w takiej formie mogła być zrealizowana dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy w Szydłowcu, który przekazał na ten cel kwotę 2. 000 złotych. Serdecznie dziękujemy. OSU

Info: Robert Wyciszkiewicz

Więcej zdjęć