Bieg „Tropem Wilczym” to bieg pamięci o Żołnierzach Wyklętych. W okolicy 1 marca czyli Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych biegi te organizowane są w przeróżnych miejscach Polski i nie tylko. W tym roku była to już szósta edycja, tego największego biegu pamięci.

Okazuje się, że na niektórych trasach rewelacyjnie radzili sobie biegacze z powiatu szydłowieckiego.

Szczególnie bieg, który odbył się 25 lutego 2018 roku w przepięknej scenerii Puszczy Kozienickiej należy uznać za sukces naszych zawodników. Wśród 308 biegaczy, którzy ukończyli bieg na dystansie 10 kilometrów najlepszy okazał się Karol Grabda z Mirowa w powiecie szydłowieckim (00:37:37). Natomiast na miejscu trzecim uplasował się reprezentant Szydłowca Tomasz Orman (00:39:40). Bardzo dobrze poradził sobie również Przemysław Sieczka z Szydłowca zajmując 20 miejsce z czasem 00:43:17.

Poniżej wyniki pozostałych naszych biegaczy:

176)Wojciech Gutkowski,Szydłowiec,00:55:34
231)Mariusz Materek,HardRun Szydłowiec ,01:00:03
252)Jarosław Cender,Szydłowiec,01:01:02
266)Łukasz Stasiak,HardRun Szydłowiec,01:03:15
276 Marzena Gutkowska,Szydłowiec,01:04:26

Tydzień później, 4 marca, bieg „Tropem Wilczym”odbył się w Kielcach i również tutaj nie zabrakło reprezentantów Szydłowca i okolic. W biegu udział wzięło ok.750 osób.

Najlepiej pobiegł Rafal Lewocha z Jastrzębia który z czasem 00:37:30 zajął 11 miejsce. Na pozycji 19 dobiegł Tomasz Orman z Szydłowca z czasem 00:38:46.