Pochodzi z gminy Jastrząb, a dokładnie z Gąsaw Plebańskich i ma 10 lat. Kilka dni temu obronił tytuł Mistrza Polski w snookerze do lat 12.

5 i 6 grudnia w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w snookerze (gra bilardowa) do lat 12 i 16. Krzysztof Czapnik wystartował w obydwóch kategoriach, w których dotarł do finału.

Zwyciężył w kategorii do lat 12 pokonując w finale Michała Szubarczyka. W kategorii do lat 16 zmierzył się z Antonim Kowalskim, który jest mistrzem świata w tej kategorii wiekowej i niestety przegrał, ale z pewnością bilardzista z naszego powiatu może być zadowolony. Za rok Antoni Kowalski nie będzie już mógł startować w tej kategorii, więc być może otwiera się szansa dla Krzysztofa Czapnika na mistrzostwo w tej wyższej kategorii.

Póki co Krzysztof Czapnik to uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu, trenujący na co dzień w akademii Snooker Zone, której filia niedawno została powołana również w Jastrzębiu.

Gratulujemy Krzysztofowi i czekamy na kolejne wspaniałe wiadomości!