Na co dzień zajęci są nauką i swoim nastoletnim życiem, ale wtedy kiedy mogą i kiedy potrzeba swoje młodzieńcze zaangażowanie kierują w stronę szydłowieckiego Punktu Przetrzymań, gdzie znajdują się bezdomne psy z ulic gminy Szydłowiec.

Gdyby nie wolontariusze bezdomnym psom z naszego terenu nie byłoby łatwo. Brak spacerów, kontaktu z człowiekiem, mogłyby niekorzystnie odbić się na psychice zamkniętych w kojcach czworonogów. Wolontariusze pokazują im, że człowiek nie jest zły, socjalizują psiaki, przygotowując ich do ewentualnego zamieszkania w nowej rodzinie.

W ostatnich dniach, 19 grudnia najmłodsi wolontariusze Punktu Przetrzymań zostali docenieni przez „wolo – starszyznę”, która przygotowała dla nich niespodziankę.

Takie docenienie to lekcja i motywacja dla tych młodych ludzi. Oni, oczywiście wiedzą, że warto pomagać, bo robią to bezinteresownie, ale teraz oprócz merdających ogonów psiaków, docenili ich również inni ludzie.

Na „Dyplomach przyjaciela Psa”, które podpisali burmistrz Szydłowca Artur Ludew i Kamila Krakowiak, opiekun psów z Punktu Przetrzymań zostało napisane:

Składamy Ci serdeczne podziękowania za zaangażowanie w opiekę nad psami z Punktu Przetrzymań w Szydłowcu. Jesteś wyjątkową, młodą osobą. Potrafisz bezinteresownie i z wszelkim zaangażowaniem pomagać zwierzętom znajdującym się w trudnej sytuacji. Dzięki Tobie nasze psiaki często chore, samotne, niechciane i nieliczące już na nic dobrego w życiu – są radosne i szczęśliwe. Sprawiasz, że ich życie jest choć trochę lepsze. Jesteś wzorem do naśladowania nie tylko dla rówieśników, ale również dorosłych”

Na profilu fb Punktu Przetrzymań mogliśmy również przeczytać takie zdanie:

Jeszcze raz dziękujemy młodym ludziom za ich zaangażowanie, za miłość do zwierząt, za ich regularną aktywność i wielka pomoc przy opiece nad bezdomnymi psami z szydłowieckiego przytuliska, dzięki któremu są socjalizowane, poznajemy ich charaktery, mogą wyjść na spacery zza krat”

Ze strony „Nasz Szydłowiec” młodym wolontariuszom gratulujemy otrzymanych wyróżnień i życzymy Wam dalszej owocnej pracy na rzecz porzuconych czworonogów, dużo satysfakcji z tego co robicie.