Weronika Kępas ma 12 lat i śmiertelnie chore serce. Mieszka w Bieszkowie Dolnym (gmina Mirów, powiat szydłowiecki) wraz z rodzicami i bratem. Jej jedynym ratunkiem, aby przeżyć jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych.

Uzbierano już blisko 500 tysięcy, ale do potrzebnej kwoty brakuje jeszcze blisko 1,4 miliona złotych. W zbiórkę z każdym dniem angażuje się coraz więcej osób, coraz więcej organizowanych jest akcji charytatywnych. Rodzice Weroniki na początku nieśmiało prosili o pomoc, dziś mają u swego boku rzesze osób, które chcą pomóc jej córce uzbierać potrzebną kwotę.

W ostatnim czasie odbyło się kilka akcji podczas których zbierano fundusze na operację serca Weroniki.

W niedzielę 17 listopada znana w powiecie szydłowieckim grupa morsów Ekipa Lodowcowa z Chlewiska zbierała pieniądze przy kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Chlewiskach. O godzinie 15.30 nad zalewem w Koszorowie odbyło się specjalne wejście morsów do wody. Do Ekipy Lodowcowej dołączyli również Mrozoodporni Jastrząb, a także wszyscy chętni do zażycia mroźnej kąpieli. Było kilku debiutantów. Podczas całodniowej zbiórki Ekipa Lodowcowa uzbierała ponad 4 100 złotych!

W tę samą niedzielę 17 listopada w Mirowie w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, odbyła się zbiórka, a także koncert zespołu „Radosne Nutki” z gminy Mirów.

Podczas zbiórki udało się zebrać blisko 9 tysięcy złotych!

W piątek 22 listopada w Skarżysku Kamiennej odbył się turniej piłki nożnej zorganizowany przez Akademie Piłkarskie ze Skarżyska i Mirowa. Impreza odbyła się w hali LO im. Juliusza Słowackiego.

W turnieju zagrały drużyny PAS Skarżysko (roczniki od 2010 do 2013), Akademii Piłkarskiej Gryfii Mirów (dziewczęta i chłopcy), Granatu Skarżysko (rocznik 2007 i 2008) oraz Szkółka Technik Piłkarskich BA®CA ze Starachowic.

Wstęp na turniej wynosił symboliczne 5 złotych, można była też wziąć dział w loterii fantowanie, gdzie każdy los wygrywał. Nie zabrakło również licytacji.

Podczas turnieju charytatywnego w Skarżysku zebrano blisko 10 tysięcy złotych!

Również w piątek 22 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Mirowie odbył się specjalny trening fitness poprowadzony przez instruktorkę Lidię Ziółkowską.

W wydarzeniu udział wzięło około 100 osób. Większość energicznie ćwiczyła i tańczyła, inni gorąco dopingowali. Nie zabrakło loterii, a także muzycznego występu. Specjalnie dla Weroniki wielki hit „Shallow” zaśpiewali Karina Czarnota i Kajetan Górlicki.

Podczas zbiórki w Mirowie zebrano blisko 5 tysięcy złotych! 

W obydwóch piątkowych wydarzeniach udział wzięła Weronika, jej rodzice i brat.

To nie koniec zbiórek dla Weroniki w najbliższym czasie.

W sobotę 23 listopada wolontariusze będą zbierali podczas przeglądu muzycznych talentów „Scena Zamek Dla Każdego” w szydłowieckim zamku. Początek o godzinie 17.30.

W niedzielę 24 listopada odbędzie się zbiórka pieniędzy przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Orońsku, po każdej mszy świętej.

O godzinie 11.00 również w niedzielę w kościele pw. św. Edwarda Wyznawcy w Gąsawach Rządowych odbędzie się charytatywny koncert zespołu Radosne Nutki z gminy Mirów.

O godzinie 17.00, także w niedzielę, w pubie Remiza Shot Bar w Szydłowcu odbędzie się charytatywny koncert Tomasza Kraski.

We wtorek 26 listopada powtórka fitnessowego szaleństwa z Lidią Ziółkowską, ale tym razem w Szydłowcu, w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II. Początek wydarzenia o godzinie 18.

Serdecznie zapraszamy do wspierania Weroniki! Otwórzmy swoje serca! Bierzmy udział w wydarzeniach!

➡️ https://www.siepomaga.pl/weronika
➡️ https://www.kawalek-nieba.pl/weronika-kepas/
➡️ Licytujemy również – Licytacje dla Weroniki Kępas – Walka o życie z połową serduszka