Sprawdź jak nadawać i odbierać przesyłki w paczkomacie i pokocha ten sposób za jego liczne zalety. Korzystaj z nowego punktu w Przysusze.

Wygodna i tania obsługa przesyłek

Dzięki nieustannie rozwijającej się firmie InPost, możesz cieszyć się korzyściami, jakie dają paczkomaty. Ich głównymi zaletami są zminimalizowane koszty usług. Płacisz niewiele, a swoje zamówienie możesz mieć u siebie nawet na drugi dzień po nadaniu. Warto zwrócić uwagę, iż ten sposób dostarczania przesyłek odbywa się z pożytkiem dla środowiska. Kurier nie musi jeździć od domu, do domu, emitując niepotrzebne spaliny. Dostarcza paczki w jedno miejsce, najbliżej Twojego domu. Zamawiając transport np. podczas zakupów internetowych, wybierz spośród 5000 punktów InPost ten, który znajduje się w najdogodniejszej dla Ciebie lokalizacji. Sprawdź to na stronie https://inpost.pl/paczkomaty-przysucha. Teraz masz możliwość korzystania z nowego paczkomatu w Przysusze, na ulicy Świętokrzyskiej 41 https://inpost.pl/paczkomat-przysucha-psh01m-swietokrzyska-paczkomaty-mazowieckie.

Łatwe odbieranie przesyłek w paczkomatach

InPost dba o to, by nie zajmować Ci niepotrzebnie czasu, nie ingerować w Twój plan dnia. Dlatego właśnie, dzięki paczkomatom, nie musisz czekać na kuriera, ani dostosowywać się do godzin pracy poczty. Odbierasz swoje zamówienie wtedy, kiedy Ci to odpowiada, niezależnie od pory dnia, czy nocy. Dodatkowo jesteś na bieżąco informowany o każdym zmianie statusu paczki. Możesz ją śledzić z poziomu strony internetowej lub z aplikacji mobilnej. W momencie, kiedy Twoja przesyłka zostanie dostarczona na miejsce, otrzymasz taką wiadomość wraz z 6-cyfrowym kodem odbioru oraz linkiem do kodu QR. W maszynie musisz umieścić swój numer telefonu, a następnie zostaniesz poproszony o podanie kodu. Potem wystarczy już tylko wyjąć paczkę z otworzonej skrytkia. Inną, szybszą metodą, jest zeskanowanie kodu QR. Skraca to czas operacji nawet do kilku, kilkunastu sekund.

Zakupy przez internet nigdy nie były tak przyjemne. Jeśli korzystasz z paczkomatu, cena dostawy towaru jest niska, a do tego warto pamiętać, że możesz dokonać zwrotu zamówienia do sklepu, o ile oczywiście przewiduje to jego regulamin, również do jednej z maszyn InPost.

Jak nadać paczkę w paczkomacie?

Możesz zrobić to na dwa sposoby. Jeden z nich jest łatwy, drugi jeszcze łatwiejszy. Zaczynając od tego drugiego, wystarczy, że znajdziesz w swojej okolicy paczkomat, w którym będziesz mógł zapłacić kartą. Postępuj zgodnie z poleceniami na monitorze, podaj dane swoje oraz odbiorcy, dokonaj płatności i umieść paczkę w skrytce. Jeżeli Twój paczkomat nie obsługuje kart płatniczych, zarejestruj się w Managerze Paczek. Możesz pokryć koszt usługi za pomocą środków na tamtejszym koncie.

Inną metodą nadania paczki, jest przygotowanie etykiety w domu. Gdy podasz dane, adresy mailowe, adresy nadawcy, odbiorcy oraz wymiary przesyłki, wyliczony zostanie koszt usług. Możesz za nią zapłacić online. Wydrukuj etykietę, naklej na paczkę. Przy maszynie zeskanuj numer paczki, podaj kod nadania znajdujący się na etykiecie.

Jeżeli zależy Ci na tym, by znać losy nadanego towaru i dzień dostawy do adresata, możesz zainstalować sobie na telefonie aplikację, która powiadomi Cię każdorazowo o zmianie statusu paczki.