Piękna słoneczna, ale też chłodna pogoda idealnie sprzyjała morsom podczas V Zlotu Morsów w Jastrzębiu w powiecie szydłowieckim.

Organizatorami tego zjazdu był lokalny klub morsów Mrozoodporni Jastrząb, a na plaży przy zalewie jastrzębskim spotkało się tego dnia około 300 osób, które są fanami zimowych kąpieli. V Zlot Morsów w Jastrzębiu odbył się w niedzielę 26 stycznia.

Oprócz jastrzębskich morsów pojawili się również inni z powiatu szydłowieckiego czyli Ekipa Lodowcowa z Chlewisk, a także Radomskie Morsy, Madagaskar ze Skarżyska, Aktywni Ćmińsk, Nurt Mostki oraz Morsy znad rzeki Morawica.

Zabawa była przednia: radosny korowód ulicami Jastrzębia, II Bieg Morsa, przeciąganie liny, rzut balem, bieg w workach.

Po części zabawowej przyszedł czas na „chrzest” nowych morsów, rozgrzewkę i co najważniejsze wspólne wejście do jastrzębskiego zalewu.

Nie zabrakło również gorącego posiłku, pysznej grochówki i kiełbaski z grilla. Była zumba i wspólna zabawa przy ognisku.

Oprócz morsowania, najważniejszym celem była zbiórka pieniędzy dla chorej Ali Kosowskiej z Lipienic Dolnych. Udało się uzbierać 4,5 tysiąca złotych, wszystkie pieniążki zostały już przekazane.

Gratulujemy udanej imprezy, a Was zapraszamy do sprawdzenia naszej relacji: