W ostatni weekend rozegrana została druga kolejka sezonu 2020/2021 w radomskiej Klasie Okręgowej i Klasie A.

W tych pierwszych rozgrywkach powiat szydłowiecki reprezentują: Szydłowianka Szydłowiec i Oronka Orońsko, a w drugich: KS Jastrząb i Gryfia Mirów.

W sobotę na stadionie na ulicy Targowej w Szydłowcu Szydłowianka podejmowała drużynę beniaminka Mogielankę Mogielnica.

Podopieczni trenera Marcina Kośmickiego przez całe spotkanie kontrolowali sytuację na boisku, co chwilę zagrażając bramce gości z Mogielnicy.

Ilością strzałów celnych i niecelnych, wrzutek w pole karne i rzutów karnych, można by obdzielić kilka ligowych spotkań.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale już w drugiej nasi zawodnicy byli skuteczniejsi.  W 60 minucie Bartosz Kozicki ustawił piłkę tuż przed polek karnym i pięknym uderzeniem z rzutu wolnego otworzył wynik spotkania. W 84 minucie z drugiej strony boiska i ze zdecydowanie dalszej odległości piłkę z rzutu wolnego w kierunku bramki rywala uderzył lewy obrońca Igor Pakholk, błąd bramkarza sprawił, że ukraiński obrońca mógł cieszyć się z trafienia.

Szydłowianka Szydłowiec po drugiej kolejce radomskiej klasy okręgowej jest liderem tabeli.

W sobotę swój mecz pierwszy mecz w tym sezonie (mecz pierwszej kolejki z Energią Kozienice został przełożony) rozegrała Oronka Orońsko.

Podopieczni trenera Andrzeja Koniarczyka przegrali niestety swój mecz wyjazdowy z Powiślanką Lipsko. Wynik końcowy to 4:2 dla drużyny z Lipska, ale warto dodać, że Oronka na 20 minut przed końcem meczu zdołała wyrównać na 2:2. Powiślanka okazała się jednak bardziej doświadczonym zespołem.

Bramki dla Oronki strzelili: Arkadiusz Siwak w 65 minucie i Jarosław Gołda w 70 minucie.

Ostatnią drużyna, która swój mecz rozegrała w sobotę był KS Jastrząb, który na wyjeździe mierzył się z Plonem Garbatka – Letnisko. Bohaterem meczu był bramkarz jastrzębskiej drużyny Mateusz Kaluga, który niejednokrotnie ratował zespół przed stratą bramki.

Jak wynika z relacji na facebooku drużyny z Jastrzębia Plon był zdecydowanie lepszy, dlatego z gry nie ma się co cieszyć. Cieszy natomiast wynik, który okazał się zwycięski dla KS Jastrząb. Nasza drużyna wygrała na wyjeździe 1:2, a gole strzelali: Maciej Jankowski i Mateusz Figarski.

W niedzielę na boisku w Bieszkowie Dolnym odbył się mecz Gryfii Mirów z Wisłą Solec.

Przez całe spotkanie zdecydowaną przewagę miała drużyna gospodarzy reprezentująca powiat szydłowiecki.

W 7 minucie bramką z rzutu karnego wynik spotkania otworzył napastnik Gryfii Damian Grzmil. W 15 na 2:0 podwyższył Marcin Sasal. Przed przerwą bramkę kontaktową zdobyła drużyna z Solca i po pierwszej połowie wynik 2:1.

Druga połowa to jeszcze bardziej widoczna dominacja Gryfii, a w szczególności Damian Grzmila, który w tej części meczu dorzucił jeszcze 3 trafienia. Szczególnie bramka na 5:1 była szczególnej urody.

W następny weekend rozgrywki rozpocznie radomska Klasa B, więc do gry włączą się również Hubal Chlewiska i Postęp Łaziska.