W ostatni weekend 1-2 sierpnia rozpoczął się nowy sezon 2020/2021 radomskich lig okręgowych.

W sobotę sezon w klasie okręgowej miała rozpocząć Oronka Orońsko, jednak ich mecz z Energią Kozienice został odwołany i przełożony na 16 września.

Drużyny powiatu szydłowieckiego sezon rozpoczęły więc dopiero w niedzielę.

W Jastrzębiu miejscowy KS podejmował Gryfię Mirów w derbach powiatu szydłowieckiego na szczeblu A-klasy. Drużyna z Jastrzębia to beniaminek tegorocznych rozgrywek, Gryfia to drużyna zaprawiona w bojach na tym poziomie.

Od początku spotkania zgromadzona publiczność (około 120 osób) przyglądała się piłkarskim szachom. Gospodarze i goście sprawdzali swoje możliwości, dalekimi przerzutami, wysokimi piłkami, rzadko próbując indywidualnej akcji.

Jedno z długich podań zakończyło się w pierwszej połowie szczęśliwie dla gości z Mirowa. Akcję na bramkę w 35 minucie zamienił Damian Grzmil.

Druga połowa to coraz większa przewaga gospodarzy. KS Jastrząb zmarnował kilka dogodnych sytuacji, w tym sytuację sam na sam z bramkarze, a także rzut karny.

Dopiero 84 minut meczu zmieniła wynik, kiedy Mateusz Figarski trafił do bramki strzeżonej przez Bartłomieja Bilskiego.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1 z którego bardziej zadowolona może być Gryfia. Obydwie drużyny pokazały natomiast dobre przygotowanie fizyczne co może być znaczące w dalszej fazie rozgrywek i kolejnych meczach o punkty.

Równolegle z meczem w Jastrzębiu rozpoczęło się spotkaniem pomiędzy Zodiakiem Suchą, a Szydłowianką Szydłowiec. Nasza drużyna mierzyła się na wyjeździe z zespołem ligowego beniaminka.

Mecz toczył się na wyrównanym poziomie. Po godzinie gry wynik cały czas utrzymywał się bezbramkowy.

W 62 minucie Szydłowiankę na prowadzenie wyprowadził Bartosz Kozicki. Radość drużyny z Szydłowca nie trwała długo, bo do momentu bramki wyrównującej w 70 minucie.

Kiedy wydawało się, że spotkanie w Suchej zakończy się remisem, w 85 minucie do bramki gospodarzy trafił Michał Duda, młody zawodnik Szydłowianki. Dzięki temu trafieniu nasz zespól wygrał 2:1 i było to jedno z dwóch zwycięstw w pierwszej kolejce radomskiej klasy okręgowej, reszta spotkań zakończyła się remisami.

…………………………………………………………………………………………

W drugiej kolejce radomskiej klasy okręgowej w sobotę 8 sierpnia Szydłowianka Szydłowiec na własnym boisku podejmie kolejnego beniaminka Mogielankę Mogielnica. Początek spotkania o godzinie 11.00

Oronka Orońsko jedzie natomiast do Lipska na mecz z tamtejszą Powiślanką. Ten mecz także 8 sierpnia, ale o godzinie 17.00

8 sierpnia o godzinie 16.00 KS Jastrząb zagra na wyjeździe z Plonem Garbatka – Letnisko w ramach radomskiej klasy – A.

9 września o godzinie 16.00 swój mecz na własnym boisku rozpocznie Gryfia Mirów. Przeciwnikiem drużyny z Mirowa będzie Wisła Solec.

Rozgrywki klasy B rozpoczną się w kolejny weekend 15-16 sierpnia. Tam mamy dwóch reprezentantów: Hubal Chlewiska i Postęp Łaziska.

………………………………………………………………………………………..

3 sierpnia odbyło się losowanie II rundy Mirax Pucharu Polski w której wystąpią cztery drużyny z powiatu szydłowieckiego.

Wolny los i automatyczny awans do 1/8 finału wylosowała szczęśliwie drużyna Postępu Łaziska.

KS Jastrząb pomimo, że przegrał na boisku z Młodzikiem Radom to z powodu nieuprawnionego zawodnika w drużynie z Radomia nasza drużyna wygrała walkowerem. W losowaniu trafiła Skaryszewiankę Skaryszew z którą zagra na wyjeździe.

Gryfia Mirów na wyjeździe zmierzy się z Wisłą Chotcza, a Oronka Orońsko na wyjeździe z KS Chomentów.

Wszystkie spotkania odbędą się 12 września.

Szydłowianka Szydłowiec i Hubal Chlewiska nie zgłosiły się do pucharowych rozgrywek.