Danuta i Władysław Gawędowie to małżeństwo pochodzące z Wysokiej w gminie Szydłowiec. Znane wszystkim, którzy choć raz zetknęli się z muzyką ludową regionu.

Swoją pogodą ducha, znakomitym poczuciem humoru, oraz miłością do muzyki mogli by zarazić wszystkich chętnych.

Gdzie tylko mogą promują i uczą muzyki ludowej. Nie brakuje ich na scenie na występach lokalnych, regionalnych, a nawet wojewódzkich.

W ostatnim czasie otrzymali bardzo miły prezent od gminy Szydłowiec, były nim nowe stroje sceniczne. Życzymy Pani Danucie i Panu Władysławowi, aby stroje długo służyły, a oni niezmiennie cieszyli nas swoją pasją i miłością do muzykowania. Dużo zdrowia!

Poniżej kilka video fragmentów:

Państwo Gawędowie

Mistrzowie z Wysokiej! :)Państwo Gawędowie & Guzowianki :PMuzyczne Spotkania Ludowe <3Czekamy na wasze opinie! Chcielibyście drugą część?

Opublikowany przez Guzowianki Poniedziałek, 11 marca 2019

Danuta i Władysław Gawędowie

Podczas wczorajszego XXVI Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych i na scenie zaprezentowało się wiele zespołów ludowych 🙂 Pojawili się na niej również Państwo Danuta i Władysław Gawędowie z Wysokiej k/Szydłowca. To m.in oni byli tymi, którzy zapoczątkowali Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych w Szydłowcu 🙂 Pewnie nie spodziewali się, że trafią na facebooka, ale myślimy, że należy im się morze "lajków" od nas internautów (y) może ktoś im przekaże, że internet ma dla nich szacun 🙂 Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec Poniedziałek, 12 czerwca 2017