Tematem seminarium było kumite oraz kata. Sensei Emi przeprowadziła świetne treningi zdradzając kilka swoich ulubionych technik i kombinacji które stosuje podczas walki.

Tego typu seminaria poszerzają wiedzę o karate, którą następnie przekazujemy naszym podopiecznym. A mamy komu ponieważ nasz ukochany klub liczy przeszło 100 osób w tym około 40 zawodników. To oni są dla nas najważniejsi, to o nich dbamy i staramy się rozwijać ich umiejętności. Jednocześnie uświadamiany sobie ile jeszcze pracy przed nami trenerami, że sami rownież musimy pracować nad sobą, że nasza technika jeszcze wymaga korekty, że wymagamy od młodych ale od siebie musimy wymagać jeszcze więcej – stwierdzają zgodnie obecni na seminarium szydłowieccy trenerzy Sensei Mariusz Szymkiewicz oraz senpai Zbigniew Kozłowski a także jeden z ich podopiecznych i jednocześnie przyjaciel senpai Tomasz Żuchowski.

Organizacja SHINKYOKUSHINKAI do której należy SKKK MUSHIN umożliwia nam stały rozwój, gdyż skupia w swoich szeregach największych mistrzów, doskonałych karateków, zawodników którzy chętnie dzielą się wiedzą.

– Podejmując dwa i pół roku temu decyzje o zmianie organizacji na WKO Shinkyokushinkai możemy stwierdzić iż był to doskonały wybór. Stały rozwój, seminaria w Polsce i za granicą, treningi z najlepszymi, uczestnictwo w turniejach, obozach treningowych – to wszystko dzięki SHINKYOKUSHINKAI. Nowa jakość3, najlepsza jakość i to wszystko dla naszych zawodników i trenujących. Dla SKKK MUSHIN!!! Dla Szydłowca!!! – dodaje na koniec Mariusz Szymkiewicz