Marcin Kośmicki trenerem Szydłowianki Szydłowiec jest od ponad roku. Jego zatrudnienie zostało ogłoszone 13 grudnia 2019 roku.

Przy każdej okazji powtarza jak ważny jest rozwój piłkarski zawodników, ale także sztabu szkoleniowego. Przez podnoszenie swoich kwalifikacji trenerskich wierzy w to, że będzie mógł więcej przekazać swoim zawodnikom.

W ostatnim czasie przebywał na stażach trenerskich w Górniku Zabrze u trenera Marcina Brosza oraz w Stali Mielec u trenera Leszka Ojrzyńskiego, klub polskiej Ekstraklasy.

Dziś (22 marca) poinformował nas o tym, że ukończył Kurs Trenera Piłki Nożnej UEFA A, który umożliwia trenerom pracę w klubach od II ligi w dół. Wyższym uprawnieniem jest kurs UEFA PRO, który upoważnia do prowadzenia drużyn na każdym szczeblu rozgrywkowym we wszystkich europejskich ligach i tego życzymy trenerowi Kośmickiemu.

Póki co skupiamy się na pracy i wyeliminowaniu błędów. Wiemy, że po ostatniej porażce wylało się na nas trochę krytyki w komentarzach, ale gdy tylko rozgrywki zostaną przywrócone chcemy pokazać zdecydowanie lepszą formę. Zdajemy sobie sprawę z tego co robimy źle i pracujemy nad poprawę. Wierzę w to, że przyjdą efekty naszej ciężkiej pracy” – powiedział portalowi Nasz Szydłowiec trener Marcin Kośmicki.

Trzymamy kciuki za naszą drużynę w kolejnych spotkaniach!