Dodać należy, że warcabiści grali na planszy 100-polowej. Szydłowiecka drużyna w tych zawodach liczyła 8 zawodników: Dariusz Żurek, Szymon Żurek i Sławomir Berus ( szachy), Marian Frąk, Michał Kojara, Sławomir Bednarczyk, Piotr Podsiębierski i Małgorzata Ruzik ( warcaby). Zdecydowanie lepiej wypadli nasi warcabiści. Sławomir Bednarczyk zajął 3 miejsce Marian Frąk- 6 miejsce, Michał Kojara- 8 miejsce i Piotr Podsiębierski- 10 miejsce. Należy podkreślić wysokie miejsce Michała Kojary, który w warcaby 100-polowe grał dopiero drugi raz. Zwyciężył Remigiusz Bojarski z Bliżyna, na 2 miejscu uplasował się Jerzy Ołownia również z Bliżyna. Nagrodzono pierwszych 6-ciu zawodników i najlepszą zawodniczkę Darię Czerw z Pinczowa. Warcabiści pochodzili z gmin: Bliżyn, Jastrząb, Szydłowiec, Pinczów i Chlewiska. W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej Jastrząb zajął 3 miejsce, a Szydłowiec 4 miejsce.

W turnieju szachowym była większa stawka zawodników i dużo mocnych szachistów z mistrzem krajowym Arturem Grzelakiem z Warszawy, który wygrał ten turniej – 8 pkt (z 9). Na 2 miejscu uplasował się Piotr Jędras ze Skarżyska- 7 pkt. , a 3 miejsce przypadło w udziale Aleksandrowi Radomskiemu- 6,5 pkt. Najlepszy nasz szachista Dariusz Żurek zajął 13 miejsce w turnieju uzyskując 5 pkt. (4 zwycięstwa, 2 remisy, 3 porażki), Sławomir Berus był 28-y z 4 pkt., a junior Szymon Żurek w tej doborowej stawce zajął 38 miejsce- 3 pkt. (2 zwycięstwa, 2 remisy i 5 porażek). Tu również nagrodzono 6-ciu pierwszych zawodników i najlepszego juniora Piotra Pażdzierza z Miedzianej Góry k. Kielc- 9 miejsce.

Miło poinformować, że Marian Frąk z Szydłowca- problemista szachowy, któremu do wypełnienia normy na kandydata na mistrza krajowego brakowało zaledwie 1 pkt. klasyfikacyjnego wypełnił tę normę. Przesądził o tym konkurs międzynarodowy PZSzach. za 2016 rok na 2-chodówki, w którym nasz szachista otrzymał wyróżnienie. Otrzymanie oficjalnego tytułu kandydata na mistrza krajowego w kompozycji szachowej (układanie zadań) to już tylko formalność. To duże osiągniecie szachisty z Szydłowca i wysoki tytuł szachowy. Kompozycję szachową uprawia on od 1992 roku, ale największe sukcesy międzynarodowe osiągnął w ostatnich latach (od 2013 roku).

Informuje: Zarząd KSz. „Wieża” Szydłowiec