Na 10 stycznia 2021 roku zaplanowany jest 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czyli znanej w całej Polsce, a nawet i na Świecie akcji charytatywnej.

Po raz kolejny gotowość do działania zgłosił szydłowiecki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego szefem znów wybrany został Marcin Banaszczyk. W skład sztabu wchodzą również: Agnieszka Sobutka – Klepaczewska, Magdalena Nowacka, Anna Kowalska, Agnieszka Banaszczyk, Agnieszka Zaręba, Urszula Michalska, Klaudia Adamczyk, Alicja Witkowska, Igor Olesiński, Mariusz Styczeń i Mateusz Witkowski.

Póki co nie wiadomo jak będzie wyglądał finał w Szydłowcu. Członkowie sztabu czekają na to co przyniosą kolejne dni, jakie będą rządowe zapowiedzi związane z epidemią koronawirusa.

Jak każdy żyjemy z dnia na dzień i wyczekujemy najnowszych informacji. W tej chwili nie wiadomo jak to wszystko będzie wyglądało na początku stycznia, dlatego przygotowujemy się do tego, że wydarzeń towarzyszących finałowi nie będziemy mogli zorganizować tak jak do tej pory. Nastawiamy się na formę online i wzmożoną promocję 29. Finału w sieci, aczkolwiek chcemy być również przygotowani na optymistyczną wersję. Na pewno nie odbędzie się koncert finałowy w szydłowieckim zamku. Cieszymy się natomiast z tego, że ludzie chcą pomóc przy organizacji finału, niektórzy pytają czy czegoś nie potrzebujemy, działamy i w ten czy inny sposób 29. Finał WOŚP w Szydłowcu zorganizujemy” – powiedział Marcin Banaszczyk, szef szydłowieckiego sztabu.

W tym roku na ulicach powiatu szydłowieckiego będzie mniej wolontariuszy niż zazwyczaj. Sztab ze względu na bezpieczeństwo wolontariuszy zdecydował, że do puszek kwestarskich zbierać będzie tylko 80 osób (w ubiegłych latach było to 120-140 osób). Kwestować będą w Szydłowcu i w niektórych miejscowościach powiatu (na pewno nie w tylu co poprzednio).

Wydarzenia towarzyszące finałowi w czasach koronawirusa to duże wyzwanie logistyczne, dlatego prawdopodobnie: licytacje finałowe, bieg finałowy, marsz nordic walking, morsowanie – zostaną zorganizowane w sposób online, tak aby wziąć w nich udział, chociażby pojedynczo czy w małych grupach. Jak zostało wspomniane wyżej, na pewno nie odbędzie się koncert finałowy (ale ten też może uda się zorganizować online).

Musimy dostosować się do obostrzeń i przepisów. Poza tym jesteśmy małym sztabem i każdy finał kosztuje nas ogrom logistycznej pracy, a w obecnym reżimie sanitarnym byłoby jej jeszcze więcej. Mamy nadzieję na zrozumienie naszych działań i mimo wszystko aktywny udział w 29. Finale WOŚP w Szydłowcu i co najważniejsze do hojnego wsparcia Fundacji i jej celów, bo o to w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. Śledźcie naszego facebooka i media lokalne, tam będziemy o wszystkim informować” – dodał szef szydłowieckiego sztabu WOŚP.

Już 10 stycznia 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szydłowcu. Serdecznie zapraszamy do udziału. Więcej szczegółów na bieżąco będziemy podawali na portalu „Nasz Szydłowiec”, znajdziecie je również na fp WOŚP Szydłowiec.