Największa orkiestra świata ze swoim dyrygentem jak zwykle w drugą niedzielę nowego roku zachęcili wszystkich do pomagania. Okazało się, że pomimo wielu słów krytyki w stronę Fundacji, nie żałowaliście grosza zarówno na terenie Polski, innych krajów Świata, a także w Szydłowcu.

Na koncie orkiestry w Szydłowcu, blisko 32 tysiące złotych. Na tę sumę składają się: kwesta uliczna w Szydłowcu, Orońsku, Majdowie, Jastrzębiu i Chlewiskach. Licytacje w Szydłowcu i w Chlewiskach. Prywatne datki. Składkowe z turnieju futsalu.

Na ulicach praktycznie całego powiatu szydłowieckiego mogliśmy spotkać blisko 120 wolontariuszy. Rekordzistką wśród nich, pod względem zawartości puszki poraz drugi była Inga Klepaczewska , która uzbierała 742 złote. Tylko o 3 złote mniej uzbierała Katarzyna Czyż.

Szydłowiecki sztab WOŚP rozpoczął swoją pracę wczesnym niedzielnym rankiem, aby kilkunastotygodniowa praca przyniosła efekty. O godzinie 10. na Rynku Wielkim w Szydłowcu rozpoczęło się „Orkiestrowe zamieszanie na śniadanie”. Prowadzący: Agnieszka Sobutka – Klepaczewska i Marcin Banaszczyk (szef sztabu WOŚP w Szydłowcu) zachęcali wszystkich mieszkańców Szydłowca do włączenia się w akcję, informowali także o tym co miało się dziać w ciągu dnia w naszym mieście.

Podczas zabawy na Rynku chętni mogli zrobić sobie fotkę z figurą Jurka Owsiaka specjalnie przygotowaną z okazji 23. Finału WOŚP w Szydłowcu. Przejażdżka na Subwayach z Hotelu „Pod Dębem” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Nie zabrakło również naszego niezawodnego zespołu śpiewaczy „Kumosie” z Sadku, którzy jak zwykle bawili nas tradycyjną muzyką, a także upiekli ciasteczka i częstowali gorącą herbatą.

W tym roku po raz pierwszy w Szydłowcu odbył się bieg uliczny pn. „Biegnij z sercem dla WOŚP”. W biegu udział wzięło blisko 30 biegaczy i wszyscy po przebiegnięciu 5 kilometrów, szczęśliwie dotarli do mety. Zwycięzcą pierwszego biegu w Szydłowcu został Rafał Czarnecki, drugie miejsce zajął Tomasz Orman, a trzecie Przemysław Sieczka.

Tuż po biegu blisko 20 osób wyruszyło w III Szydłowieckim Marszu „Nordic Walking”, dobre humory towarzyszyły uczestnikom marszu przez cały czas. Później wszyscy uczestnicy biegu i marszu integrowali się na wspólnej herbacie w Piwnicy Szydłowieckiej.

Punktualnie o godzinie 15.oo rozpoczął się „Orkiestrowy Bal Karnawałowy” w Lodowni, przygotowany przez TAK Projektoriat oraz panie z przedszkola im. Tęczowego Misia. Oficjalnego otwarcia balu dokonali Inga Pytka Sobutka (TAK Projektoriat) oraz Marcin Banaszczyk (szef sztabu WOŚP Szydłowiec). Pełna sala dzieciaków i ich rodziców robiła wrażenie. Wszyscy bawili się świetnie przez ponad dwie godziny.

Około godziny 16.30 rozpoczął się szydłowiecki Koncert Finałowy. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się: Natalia Sokołowska, Milena Matyszczak i Ania Bębenek z Pracowni Muzycznej „Piano” Anny Wilkiewicz. Dziewczęta wykonały kilka znanych utworów polskich i zagranicznych, co zostało ciepło przyjęte przez publiczność.

Zgodnie z koncepcją, którą przyjął szydłowiecki sztab na tegoroczny finał (gramy muzykę rozrywkową) na scenie pojawił się Maciej Kapturski, znany pod pseudonimem DJ Kaptur. Zagrał set z bardzo dobrze znaną muzyką lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Kończąc swoje wejście największym hitem zespołu Azyl P. legendy szydłowieckiej „Mała Maggie”.

Na szydłowieckiej scenie pojawili się również Dj-e młodego pokolenia: DJ Gabriel i DJ Roteiro, którzy zaserwowali przybyłym bardzo dobrą muzykę klubową, trochę mocniejsze brzmienia i więcej basów. Młodzież, która pojawiła się na koncercie z pewnością była zadowolona.

Podobnie jak w całej Polsce również w Szydłowcu nie zabrakło orkiestrowych licytacji, orkiestrowych gadżetów, a także tych przekazanych sztabowi przez osoby prywatne, instytucje czy stowarzyszenia. Dochód z samych licytacji jak zostało wspomniane wyżej to ponad 4 tys. złotych. Za wysokie kwoty sprzedane zostały m.in koszulka z 23 Finału WOŚP, kubek z 23 Finału WOŚP, wartościowa klawiatura do komputera, zdjęcie z autografem Krzysztofa Pendereckiego, orkiestrowy tort czy płyty zespołów IRA i T.Love z autografami artystów.

Na zakończenie na scenie znów pojawił się Maciej Kapturski, który dzięki serwowanej przez siebie muzyce znów porwał publiczność do tańca, zabawy w kółeczku i tworzenia korowodu. Zabawa była świetna, co widać na zdjęciach i nagraniach video.

Szydłowiecki sztab WOŚP 23 Finał na naszym terenie uznał za bardzo udany, zarówno pod względem finansowym jak i pod względem zabawowym!

Nie udało się w tym roku jedynie wystrzelić w górę symbolicznego „światełka do nieba”. Nie pozwoliła na to zbyt wietrzna pogoda, która była niebezpieczna. Publiczność otrzymała „zimne ognie”, które ochoczo odpaliła. Symboliczne światełko odpaliła również Straż Pożarna.

Przypomnijmy na koniec, że w sobotę poprzedzającą 23 finał WOŚP, odbył się coroczny turniej futsalu. Wpisowe z tego turnieju przekazane zostało na rzecz Fundacji. Turniej wygrała drużyna „Akukaracza”.

Przez cały 23 Finał WOŚP towarzyszyły nam kilku fotografów. Poniżej linki do ich fotoreportaży:

Wiesław Wismont – fotoreportaż

Grzegorz Banaszczyk – fotoreportaż

Magdalena Kopycka & Ilona Mamla – fotoreportaż

Inga Pytka – Sobutka – fotoreportaż

Piotr Tarabasz – fotoreportaż

Poniżej lista osób, firm, instytucji, darczyńców, którym Szydłowiecki Sztab WOŚP chciałby podziękować:

– Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu „Zamek”
– Burmistrz Szydłowca i Urząd Miejski w Szydłowcu
– Agencja Ochrony „KRAL”
– Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie „PROJEKTORIAT”
– Przedszkole „Tęczowego Misia”

– Regionalne Centrum Biblioteczno – Multimedialne

– Małgorzata i Ireneusz Madej
– Aneta Maciejewska
– Adam Łaski
– Marek Plewa
– Jan Piwowarczyk
– Leszek Jankowski
– Paweł Tarka
– Stacja Kontroli Pojazdów Paweł Górlicki
– Zakład kamieniarski „AKKA”
– Piwnica Szydłowiecka
– Restauracja PRIMAGOR
– Cukiernia Henryka Adamczyk
– Cukiernia Grażyna Proczka
– Wodociągi i Kanalizacja
– Anita i Krzysztof Niewadzisz
– Wytwórnia Wód Gazowanych „DAN”
– Hurtownia art. biurowych „WUJEK”
– Hurtownia chemiczna „KUBUŚ”
– Hurtownia mięsna „VICO”
– Salon PLAY
– Ochotnicza Straż Pożarna w Szydłowcu
– Saloniki Prasowe „TOM”
– Bank PEKAO S.A. w Szydłowcu
– Herbaciarnia „FAKTORIA”
– Manor House
– Biuro rachunkowe „GAMA”
– Klub miłośników Volkswagen VAG Szydłowiec
– Przylądek Ośmiu Marzeń – Warsztaty Terapii Zajęciówek w Mirówku
– MAXTO Kraków
– Dom Weselny „Lodownia”
– Gminny Ośrodek Kultury w Chlewiskach
– Publiczne Gminazjum nr 2 im. M.Kopernika w Szydłowcu
– Zespół Szkół im. JP2 w Szydłowcu
– Zespół Szkół w Majdowie
– Publiczne Gimnazjum w Orońsku
– Publiczna Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu
– Publiczne Gimnazjum w Jastrzębiu
– Portal www.naszszydlowiec.pl
– Agencja Reklamy GrafikaPRO
– Hotel „Pod Dębem”

– „Luks – Mas” Łukasz Jakubowski

– Motocross Szydłowiec

– NIC Łódź Emilia Biernacka
– Autoryzowany Dealer Suzuki w Radomiu
– Zespół „Kumosie” z Sadku
– Zakład Wulkanizacyjny „Edmund Tarka”
– Kebab „Szafran”
– Pizzeria Nova
– Pizzeria Pulcinella
– Pizzeria Kufelek
– Kwiaciarnia „Agnieszka”
– Studio Graficzne „Meduza Media”
– Pracownia Reklamy ART86
– zespół IRA
– zespół T-LOVE
– Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu
– Straż Miejska

– Marcin Walkiewicz

– Robert Jędrzejczyk

– Marcin Kucfir

– Katarzyna i Hubert Madej

– Klaudia Adamczyk

– Barbara Ogorzałek

– Ilona Jaworska

– Bogumiła Podsiębierska

– Anna Sochacka

– Barbara Gadowska

– Beata Wójcik

– Marzanna Olszewska

– Kinga Szymkiewicz

– Mirosława Klepaczewska

– Katarzyna Grzybowska

– Elżbieta Sanecka

– Kinga Wesołowska

– Dorota Banach

– Katarzyna Kwintal

– Magdalena Bujak – Grudniewska

– Ewa Tomczyk

– Aneta Sala

– Aneta Sokołowska

– Artur Myśliński

– Krzysztof Ubysz

– Beata Gołąbek

– Agnieszka Zaręba

– Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Chlewiskach i podległych świetlic

– Ania Bębenek

– Natalia Sokołowska

– Milena Matyszczak

– Pracownia Muzyczna „Piano” – Anna Wilkiewicz

– Maciej Kapturski

– Maciej Lis

– Gabriel Adamczyk

– Grzegorz Banaszczyk

– Wiesław Wismont

Szydłowiecki Sztab WOŚP:

Agnieszka Sobutka – Klepaczewska, Agnieszka Banaszczyk, Ilona Mamla, Anna Kowalska, Adrian Jasik, Igor Olesiński oraz Marcin Banaszczyk.

oraz Anonimowi Darczyńcy

GRAJMY DO KOŃCA ŚWIATA i O JEDEN DZIEŃ DŁUZEJ!!!

Zapraszamy na fanpage szydłowieckiego sztabu na Facebooku WOŚP Szydłowiec

Właśnie na fanpejdżu szef sztabu Marcin Banaszczyk po zakończeniu finału zamieścił takie podziękowania:

Zmęczeni! Zmarznięci! ale MEGA szczęśliwi zakończyliśmy całkiem niedawno pracę szydłowieckiego sztabu WOŚP
Kochani! 23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uważam za bardzo udany pod każdym względem! Jak co roku mieszkańcy całego powiatu szydłowieckiego okazali hojność na rzecz Fundacji. Na terenie całego powiatu uzbieraliśmy około 32 tysiące złotych! Pieniążki zbierało, aż 118 wolontariuszy! Zlicytowaliśmy ponad 100 orkiestrowych gadżetów! Bawiliśmy się, biegaliśmy, maszerowaliśmy…robiliśmy po raz pierwszy węża czy pociąg jak zwał tak zwał
Ten finał był magiczny! Niby podobny do poprzednich, a jednak całkiem inny! Jeszcze cudowniejszy!
Wszystko to by pomagać innym, by w ten jeden zimny dzień, dać z siebie coś dla drugiego człowieka!
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego finału! Nie sposób teraz o tak późnej porze wymienić wszystkich, ale Wy dobrze wiecie, że Was kochamy i z całego serca w imieniu Fundacji WOŚP dziękujemy!
Już jutro na naszym facebooku, a także w lokalnych mediach będziecie mogli obejrzeć baaaardzo obszerne fotoreportaże przygotowane przez kilku fotoreporterów towarzyszących nam przez cały dzień!
Dzięki! dzięki! dzięki! Macie WIELKIE SERCA!

W imieniu szydłowieckiego Sztabu WOŚP
Marcin Banaszczyk
szef sztabu