Naszą reprezentację stanowiła pięcioosobowa grupa zawodników w wieku od 7 do 15 lat, lecz jeden z nich (Dawid Ostrowski) w ostatniej chwili zrezygnował z wyjazdu z przyczyn zdrowotnych. Również w składzie sędziowskim turnieju nie zabrakło polskiego akcentu, bowiem w szacownym gronie międzynarodowych arbitrów z różnych stron świata zasiadł sensei Marek Pielas (stopień mistrzowski 2 Dan, sędzia międzynarodowy, jeden z trenerów SKKK MUSHIN).

W walce o cenne trofea młodzi szydłowieccy wojownicy stoczyli spektakularne pojedynki, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Andżelika Ziółkowska wywalczyła srebro staczając zacięty wyrównany bój z reprezentantką Serbii, posiadającą dużo większe doświadczenie i znacznie wyższy stopień szkoleniowy. Kacper Banaszczyk zachwycił dynamiką wysokich kopnięć, którymi kończył swoje walki przed czasem. Nie było mocnych na siłę ataku i nieustępliwość Aleksandra Jastrzębskiego. W drodze po medal Wojciech Dobrzański podjął wyzwanie walki z przeciwnikiem z wyższej kategorii wiekowo-wagowej.

Waleczność i nieustępliwość a przy tym wysoki poziom umiejętności pomimo młodego wieku, to cechy, którymi wykazali się wszyscy nasi karatecy zyskując zasłużone uznanie widzów, przedstawicieli organizatorów i innych reprezentacji.

Przygotowywani do startu przez trenerów sensei Mariusza Szymkiewicza i sensei Marka Pielasa, zakończyli swój występ w Austrii z następującymi wynikami :

senpai Angelika Ziółkowska – srebrny medal

senpai Aleksander Jastrzębski – złoty medal

senpai Kacper Banaszczyk – złoty medal

senpai Wojciech Dobrzański – złoty medal

Warto podkreślić, że Stowarzyszenie MUSHIN w którego strukturze funkcjonuje Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin MUSHIN jest niekomercyjną organizacją społeczną nie prowadzącą żadnej działalności dochodowej. Dlatego w szczególny sposób dziękujemy naszym sympatykom i przyjaciołom za wsparcie, dzięki któremu mogliśmy zrealizować wyjazd. Dziękujemy naszym kierowcom – Mariuszowi Szymkiewiczowi i Mirosławowi Majstrakowi, którzy użyczając własnych samochodów zapewnili nam możliwość transportu dbając o bezpieczną podróż. Dziękujemy panu Kamilowi Jastrzębskiemu za obsługę fotograficzną, rodzicom naszych zawodników za wsparcie w opiece i prowiant na drogę, a całej ekipie towarzyszącej – za wspaniały doping. Dziękujemy wszystkim za ciepłe słowa i gratulacje.

{phocagallery view=category|categoryid=322|limitstart=0|limitcount=6|imageordering=5}

(Info i foto – Stowarzyszenie MUSHIN)