2014 roku 1 sierpnia o godzinie 17.oo w całej Polsce, także w Szydłowcu, uczcimy 70. rocznicę tego bohaterskiego zrywu i oddamy hołd wielkim bohaterom.

Zapraszamy do szydłowieckiego Parku Niepodległości. Punktualnie w godzinę „W” zawyją syreny, a następnie odmówiona zostanie modlitwa i złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy Armii Krajowej. Tego dnia znicze zapłoną również na grobie szydłowieckich bohaterów Romana Olędzkiego i Henryka Olędzkiego – harcerzy Szarych Szeregów, znajdującym się na miejscowym cmentarzu parafialnym.

W 44 mazowieckich miastach zawyją syreny. Decyzję o uruchomieniu systemu ostrzegania ludności, który ma uczcić pamięć powstańców podjął wojewoda mazowiecki.

3 sierpnia w Parku Niepodległości w Szydłowcu o godzinie 17.oo swoje obchody organizować będzie szydłowiecki oddział Młodzieży Wszechpolskiej. 

Powstanie Warszawskie zakończyło się kapitulacją po 63 dniach walk. Poległo w nim lub zostało zamordowanych przez Niemców 18 tys. powstańców i ok. 180 tys. cywilów. Oddajmy im hołd w tym dniu. Zasłużyli…

70sekund1

70sekund3

70sekund4