W ubiegłym tygodniu Oronka Orońsko ogłosiła nazwisko nowego szkoleniowca, którym został Andrzej Koniarczyk.

To bardzo dobrze znany trener w powiecie szydłowieckim. Przez wiele lat trenował Szydłowiankę Szydłowiec, której wcześniej był zawodnikiem. Na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, a także powiatowym koordynatorem ds. sportu i kultury fizycznej.

Nowy szkoleniowiec Oronki ma jasno postawiony cel. Awans do radomskiej Klasy Okręgowej w której występuje Szydłowianka Szydłowiec. Po 9 kolejkach ekipa z Orońska zajmuje drugie miejsce z 21 punktami (6 zwycięstw, 3 remisy, 0 porażek) i stratą 4 punktów do prowadzącej Iskry Gzdów.

Warto przypomnieć, że tak dobre tegoroczne wyniki Oronki Orońsko to w dużej mierze zasługa trenera Daniela Grymuły, który w niejasnych okolicznościach został z Oronki zwolniony. Do tej pory nie wiadomo o co tak naprawdę chodziło. Nieoficjalnie (jak informowało Echo Dnia) chodziło o to, że Grymuła jako grający trener niepotrzebnie osłabiał drużynę ostrą grą i wyrzucaniem go z boiska po kartkach. Oprócz dobrych wyników w lidze, Oronka osiągnęła również bardzo duży sukces w Mirax Pucharze Polski, gdzie dotarła do półfinału, przegrywając batalię o finał z Oskarem Przysucha.

Andrzej Koniarczyk w przeszłości pracował już w Orońsku i wywalczył wówczas awans do „okręgówki”. Czy powtórzy ten wyczyn? Tego mu życzymy.

Zdążył już zadebiutować na ławce trenerskiej w tym sezonie. W ostatni weekend Oronka wygrała z Legionem Głowaczów 3:1 na wyjeździe. W najbliższą sobotę, 19 października zmierzą się na wyjeździe z Polonią Iłża, czwartą drużyną w ligowej tabeli.

W tej samej grupie Klasy A występuje również inna drużyna z powiatu szydłowieckiego Gryfia Mirów, która także zajmuje bardzo wysokie miejsce, plasując się tuż za plecami Oronki na trzecim miejscu.

foto. M.Busiek/Skarżysko24.pl