Przekazujemy do informacji apel prezesa Zarządu Spółki – Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Szydłowcu – Dariusza Kujbidy o ograniczenie zużycia wody.

„W związku z wysokimi temperaturami powietrza oraz brakiem opadów, które mają wpływ na zwiększony pobór wody, zwracam się z apelem do mieszkańców Gminy Szydłowiec korzystających z wody z sieci wodociągowej o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody.

Należy ograniczyć zużycie wody w godzinach 16:00 – 22:00 na cele takie jak np. podlewanie trawników, napełnianie basenów, mycie samochodów, podlewanie upraw rolnych itp.

Na chwilę obecną zauważalny jest bardzo duży spadek ciśnienia wody w sieci wodociągowej, co skutkuje przerwami w dostawie wody zarówno w wyżej położonych gospodarstwach domowych jak i na wyższych kondygnacjach w blokach.

Szanujmy się nawzajem i pamiętajmy, że nie jesteśmy sami! Pobór wody do napełniania basenu czy podlewania ogródka może spowodować, że w danym momencie innym brakuje jej do celów socjalno-bytowych w gospodarstwach domowych.

Jeszcze raz bardzo proszę mieszkańców o zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz zastosowanie się do powyższej prośby.”

Info. Urząd Miejski w Szydłowcu