Głównym ambasadorem programu jest wybitny polski sportowiec, mistrz olimpijski Władysław Kozakiewicz. Projekt realizowany jest w ramach „Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013” oraz „Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020” Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Projekt kierujemy do wszystkich starszych osób w Polsce, które zainteresowane są utrzymaniem dobrej kondycji fizycznej, po jej obniżeniu spowodowanym wiekiem lub chorobą. Zastosowane narzędzia informatyczne dają każdemu szansę skorzystania z propozycji zestawu ćwiczeń dostosowanego do wieku.

Program zakłada zwiększenie motywowania seniorów poprzez skierowanie oferty współpracy bezpośrednio do organizacji działających na rzecz osób po 60 roku życia, zaś zachętą do udziału w programie jest bezpośredni udział mistrza olimpijskiego Władysława Kozakiewicza.

Bezpośrednia prezentacja ćwiczeń pod okiem Władysława Kozakiewicza, z udziałem seniorów, a nie wysportowanych statystów, pozwoli w wielu przypadkach na przełamanie zahamowań i oporów.

23 listopada 2015 roku /poniedziałek/ godz. 17.00 – Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek – Szydłowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na spotkanie z Mistrzem Olimpijskim Władysławem Kozakiewiczem pt. „Bądź w Olimpijskiej Formie”