W uroczystej sesji Rady Miejskiej uczestniczyli: radni miejscy, radni powiatowi, przedstawiciele samorządowi, przedstawiciele służb mundurowych, przedsiębiorcy, przedstawiciele kościoła i wielu mieszkańców Szydłowca.

Uroczystą sesję poprowadził przewodniczący Rady Miejskiej Marek Koniarczyk, w asyscie wiceprzewodniczących: Józefa Jarosińskiego i Marka Plewy.

Na wstępie kierownik biura Rady Miasta i Gminy Szydłowiec Krystyna Jachowska – Sadura, wręczyła burmistrzowi dokument potwierdzający jego zwycięstwo w wyborach samorządowych 30 listopada 2014 roku.

Chwilę przed zaprzysiężeniem odśpiewano Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Burmistrz Ludew w asyście pocztu sztandarowego Miasta i Gminy Szydłowiec złożył ślubowanie. Rotę ślubowania odczytał przewodniczący Koniarczyk („Obejmując urząd burmistrza miasta i gminy Szydłowiec, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta i gminy”), burmistrz Artur Ludew odpowiedział „Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg”.

Po części oficjalnej nastąpił czas gratulacji dla nowo wybranego burmistrza, które złożyli praktycznie wszyscy uczestniczący w zaprzysiężeniu.

Następnie burmistrz Artur Ludew po raz pierwszy zwrócił się oficjalnie jako burmistrz do mieszkańców Szydłowca, mówiąc  „Dziękuje wszystkim, którzy na mnie głosowali, rodzinie, przyjaciołom, młodzieży która tak mocno mnie wspierała, ale również i seniorom. Dziękuje wszystkim tym, którzy przyczynyli się do naszego wspólnego zwycięstwa. To dzięki Wam jestem dziś tutaj. Szanowni Państwo. Miasto i Gmina Szydłowiec to ogromny potencjał ludzki, to potencjał którego nie wolno nam zmarnować. Ja jestem dla ludzi, bo dla nich i przez nich zostałem wybrany, tak jak głosiło moje hasło wyborcze „Wasze problemy od teraz będą moimi obowiązkami”. Jestem otwarty na każdego mieszkańca, na każdą inicjatywę, która przyczyni się do rozwoju naszego miasta i naszej gminy. Jako burmistrz Szydłowca będe dążył do wzmocnienie i poszerzenia szydłowieckiego rynku pracy, do przeprowadzenia inwestycji mających na celu zabezpiecznie codzinnego bytu i funkcjowania każdego z Was. Zamierzam przeprowadzić przemyślane decyzje gospodarcze i gospodarskie w każdej dziedzinie naszego samorządowego życia, przy pomocy rady miejskiej, przy pomocy mieszkańców i gremium ich reprezentujących. Zdaje sobie sprawę, że to zwycięstwo to tylko początek drogi, nie mam najmniejszego zamiaru zachłystywać się wygraną. Zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności i z tego jakie są oczekiwania społeczne. Dlatego mojej pracy przyświecać będzie jeden cel, praca, praca i jeszcze raz ciężka praca. Nie boję się tego. Wspólnie zbudujemy fundamenty pod dalszy rozwój naszego miasta i gminy i wspólnie będziemy dążyć do tego by się rozwijała dla dobra nas i przyszłych pokoleń. Przed nami nowa rzeczywistość, kreujmy ją wspólnie, bądźcie ze mną bo jestem Waszym burmistrzem”

Po części w której odbywało się zaprzysiężenie burmistrza Szydłowca, nastąpił dalszy porządek obrad. Radna Dorota Jakubczyk zgłosiła wniosek o dołączenie do porządku obrad wybór składów i przewodniczących komisji stałych Rady Miejskiej. Przeciwni temu punktowi byli radni Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej (oprócz radnego Pawła Surdego), byli jednak w mniejszości i wniosek został przyjęty. 

Poprzez głosowanie wybrano przewodniczących:

Komisja Rewizyjna – Dorota Pęksyk (Nasz Dom Szydłowiec)

Komisja Budżetowa – Dorota Jakubczyk (Porozumienie Gospodarcze)

Komisja Infrastruktury – Arkadiusz Sokołowski (Porozumienie Gospodarcze)

Komisja Edukacji – Maciej Kapturski (Porozumienie Gospodarcze) – co warte podkreślenia jako jedyny wybrany jednogłośnie

Podczas sesji prezydium Rady Miejskiej wręczyło kwiaty i złożyło podziękowania pani Krystynie Bednarczyk przewodniczącej Rady Miejskiej poprzedniej kadencji oraz wieloletniej działaczce samorządowej.

Burmistrz Artur Ludew nadal nie ujawnił nazwiska swojego zastępcy. Na giełdzie nazwisk co rusz pojawiają się nowe, coraz ciekawsze. Kilka zostało już zdementowanych, następne mówią o liderze jednego z koalicyjnych komitetów w powiecie, lub o szydłowieckim członku czy sympatyku Platformy Obywatelskiej. Mówi się również o kobiecie ważnej w radomskim PiS lub o mężczyźnie biznesmenie startującym z list PiSu w ostatnich wyborach samorządowych.

Z Waszych maili wynika, że nie możecie doczekać się informacji o wiceburmistrzu, na tę informację musicie jednak jeszcze poczekać.

{phocagallery view=category|categoryid=320|limitstart=0|limitcount=16|imageordering=5}