Koncert otworzyli swoimi krótkimi przemówieniami Piotr Kowalski oraz Marta, która wraz z mężem i dziećmi straciła swój dobytek w pożarze.

Na szydłowieckiej scenie pojawiło się wielu czołowych polskich raperów. Podczas każdego występu pod sceną bawił się tłum fanów tego rodzaju muzyki, a artyści wystąpili w następującej kolejności: Mospin, John 87xRudy ZTZ, Dudek P56/Miejski Sort oraz TADEK Firma Solo.

Tadek, raper z Krakowa jest również koordynatorem Akcji Historyczno-Muzycznej Burza 2014 w ramach której odbywał się szydłowiecki koncert.

Koncert był również w pewien sposób akcją patriotyczną, podczas której zbierane były podpisy popierające Ruch Narodowy, nie obyło się bez patriotycznych okrzyków, gadżetów oraz rozwieszonych patriotycznych transparentów. 

Piotr Kowalski (organizator koncertu) – „Ciesze się, że po raz drugi udało mi się zorganizować dobry hip-hopowy koncert pod względem artystycznym. Według mnie zebrać na jednej, małej szydłowieckiej scenie tak dobrych raperów to nie lada wyzwanie. Martwi jedynie frekwencja, bo dla mnie to tylko 150 osób! Gdzie była reszta? Koncert zorganizowany był z serca, z chęci niesienia pomocy, a wielu tego nie doceniło. Tylko nie piszcie potem w internecie, że w Szydłowcu nic się nie dzieje! Najważniejsze jednak, że Ci co byli bawili się świetnie i każdy wychodził po zakończeniu z uśmiechem na twarzy. Dzięki wszystkim, którzy byli! Korzystając z okazji chciałbym również podziękować panu Staroście Włodzimierzowi Górlickiemu za udostępnienie sali oraz wsparcie. Bardzo dziękuje wszystkim sponsorom oraz wszystkim tym, którzy dołożyli swoją cegiełkę do organizacji koncertu. W szczególności chciałbym podziękować głównemu sponsorowi i mojemu przyjacielowi Karolowi Siebyle właścicielowi firmy Turbo-KS. Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem, a jeżeli tak pamiętajcie, że Wam również dziękuje!”

patronat medialny nad koncertem sprawował portal www.naszszydlowiec.pl 

{phocagallery view=category|categoryid=269|limitstart=0|limitcount=19|imageordering=5}