Trzeci niedzielny mecz to pojedynek UKS Olimp Liceum – Jackpot. Ci pierwsi, gdy w składzie mieli jeszcze starszych kolegów wyrastali na jednego z faworytów ligi, gdy skład został odmłodzony licealiści systematycznie spadali w dół tabeli. Jackpot natomiast to drużyna doświadczona od początku sezonu jednak bujająca się wśród najsłabszych ligi. Do przerwy mega wyrównane spotkanie i akcje po obu stronach i wynik 0;0. Po przerwie górę wzięło doświadczenie Jackpotu , który pokonał młodych licealistów, aż 6:2. Grający już trzeci sezon w Szydłowieckiej Lidze Piłkarskiej Jackpot przyzwyczaił sympatyków ligi do swojej nierównej gry.

Ostatni mecz rozegrany został pomiędzy Starymi Wariatami , a Nasz Szydłowiec Team. To był drugi pojedynek dla obu drużyn tej niedzieli, obydwie drużyny przegrały. W bezpośredniej potyczce zdecydowanym faworytem byli zawodnicy Starych Wariatów i NST zdawał sobie z tego sprawę, chcieli jednak ambitnie powalczyć. Bez kompleksów podeszli do tego spotkania co już na początku meczu mogło zemścić się na Starych Wariatach. Pierwsze 2 minuty to zdecydowana przewaga NST co wprowadziło lekkie zaskoczenie w szeregach „wariatów”. Szybko jednak zorientowali się, że nawet najsłabszej drużyny nie wolno lekceważyć i wzięli się do roboty.

To była cenna lekcja dla zawodników Nasz Szydłowiec Team. Stare Wariaty wygrały 14:2, lepszym zgraniem i indywidualnymi umiejętnościami.

Dwa gole dla NST strzelił Marek Michalski.

Druga runda zapowiada się niezmiernie ciekawie. Contra Team po dwóch nieudanych sezonach, nie będzie chciała oddać prowadzenia. Format, który w tych rozgrywkach rozwinął się w fajny zespół z pewnością też będzie groźny. Nie wolno zapominać o Starych Wariatach i drużynie Budki Szatan (mistrz i wicemistrz poprzedniego sezonu), które nadal będą walczyć o czołowe lokaty. Nie wiadomo czego spodziewać się po młodych zawodnikach Olimpu i nie równo grającej drużynie Jackpot. Z pewnością beniaminkowie Zimbabe i Nasz Szydłowiec Team niemiłosiernie „bici” w rundzie jesiennej, nabrali doświadczenie i w drugiej części sezonu spiszą się lepiej.

Runda Wiosenna Szydłowieckiej Ligi Piłkarskiej o Mistrzostwo Szydłowca już za kilka miesięcy!