Na ten wyjazd była gotowa drużyna chłopców z klas 4 i 5. Dziewczęta oczywiście drugi rok uczestniczą w tych rozgrywkach doskonaląc swoje umiejętności pod czujnym okiem trenera Pawła Blocha i Konrada Jankowskiego.

Dziewczęta z klas 4 reprezentowały: Alicja Skrzyńska, Zuzanna Grzybowska i Marysia Miernik, które w barwach RAS występowały w rywalizacji ‘Dwójek’.

Klasy 6 tworzyły zgrany ‘team’ dziewcząt jeszcze z obozu sportowego w Górznie: Katarzyna Gałczyńska, Maja Gawęda, Sobczak Magda, Sobczak Dominika, Konstancja Śliwa i Aleksandra Szcześniak, w rywalizacji ‘Czwórek’.

Chłopcy po raz pierwszy na takim turnieju zupełnie się nie speszyli i mimo sporej nerwowości w poczynaniach, całkiem nieźle sobie radzili na parkiecie. RAS w Wierzbicy reprezentowali uczniowie klas 4 Krogulec Jakub, Koniarczyk Oskar, Kałużyński Mateusz w ‘Dwójkach’ i Kwietniewski Sebastian, Wiatrowski Bartłomiej, Kwiecień Mateusz, Figarski Szymon w ‘Trójkach’ z klas 5.Chłopcy trenują pod okiem doświadczonego trenera Grzegorza Nowaka.

O 9:00 mieliśmy już weryfikację zawodników i oficjalne otwarcie, a parę minut później drużyny przystąpiły do grania. Zaczęły dziewczęta, a po nich chłopcy grając systemem ‘każdy z każdym’.

Poniżej informacja jak wyglądała rywalizacja w poszczególnych grupach:

DZIEWCZĘTA KLASY 6 (CZWÓRKI)

1/ Szydłowiec – Iłża 18:21

2/ Szydłowiec – Wierzbica 21:12

3/ Szydłowiec – Wolanów 19:21

4/ Szydłowiec – Przysucha 21:10

5/ Szydłowiec – Skrzyńsko 21:14

DZIEWCZĘTA KLASY 4 (DWÓJKI)

1/ Szydłowiec – Iłża 18:21

2/ Szydłowiec – Wierzbica 21:11

3/ Szydłowiec – Wolanów 21:10

4/ Szydłowiec – Przysucha 21:11

5/ Szydłowiec – Skrzyńsko 10:21

CHŁOPCY KLASY 5 (TRÓJKI)

1/ Szydłowiec – Iłża 12:15

2/ Szydłowiec – Wierzbica 15:9

3/ Szydłowiec – Wolanów 9:15

4/ Szydłowiec – Zwoleń 15:8

5/ Szydłowiec – Przysucha 15:12

6/ Szydłowiec – Skrzyńsko 15:7

CHŁOPCY 4 KLASY (DWÓJKI)

1/ Szydłowiec – Iłża 8:15

2/ Szydłowiec – Wierzbica 15:8

3/ Szydłowiec – Wolanów 15:14

4/ Szydlowiec – Zwoleń 15:12

5/ Szydłowiec – Przysucha 15:12

6/ Szydłowiec – Skrzyńsko 15:10

Podsumowanie turnieju jest bardzo przyjemne. Dziewczęta i chłopcy z klas 4 zajęli drugie miejsca, dziewczęta z 6 klasy również drugie miejsce, natomiast chłopcy z 5 klas ex quo 2 z trzema drużynami. Niestety stosunek małych punktów był dla niekorzystny i drugie miejsce powędrowało do Wolanowa, który miał 5 pkt. więcej od nas. Niestety pozostaje niesmak ze względu na nawierzchnię zupełnie nie przygotowaną przez gospodarzy z Wierzbicy, do turnieju takiego jak ten. Przy takiej ślizgawce nie da się zupełnie grać w siatkówkę i miejmy nadzieję, że to się nie przytrafi pozostałym kolegom w innych miejscowościach, łącznie z Szydłowcem.

Cieszy bardzo dobra postawa wszystkich podopiecznych Rodzinnej Akademii Sportu, a szczególnie dziewcząt, które po roku treningów już wykazują się dojrzałością w grze.

Trener dziewcząt, Paweł Bloch mówi: „Oczywiście wyniki budują drużynę, ale mnie się wydaje, że poza wynikami to już jest ‘team spirit’, jakiego oczekiwałbym po każdej grupie przeze mnie trenowanej. Gratulacje dla Wszystkich.”

raswierzbica1

raswierzbica3