Finał „Szlachetnej Paczki” dopiero w grudniu, ale my zawsze o tej porze publikujemy zaproszenie dla wszystkich chętnych, którzy chcą dołączyć do grona wolontariuszy czyli drużny SuperW. 

Aby zostać wolontariuszem wystarczy kliknąć TUTAJ i zarejestrować się.

Szlachetna Paczka Szydłowiec i okolice wystosowali dziś do wszystkich chętnych specjalnie zaproszenie na facebooku, także do tych, którzy w inny sposób będą chcieli wesprzeć Szlachetną Paczkę na naszym terenie:

Przy okazji warto poinformować, że liderem Szlachetnej Paczki Szydłowiec i okolice będzie w tym roku Michał Szymkiewicz.

O SZLACHETNEJ PACZCE
SZLACHETNA PACZKA to unikalny w skali światowej system precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy rodzinom w potrzebie zorganizowany na tak dużą skalę. To oryginalny polski pomysł. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Działa od 2001 roku i co roku łączy setki tysięcy Darczyńców, Wolontariuszy i rodzin w potrzebie. Wydobywa z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejszego.

JAK DZIAŁA?
Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Przychodzą do ich domów, docierają do prawdziwej biedy. Dopiero gdy dogłębnie poznają sytuację, podejmują decyzję o włączeniu rodziny do projektu. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. SZLACHETNA PACZKA tworzy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Paczki przygotowane przez Darczyńców Wolontariusze dostarczają rodzinom podczas FINAŁU, nazywanego WEEKENDEM CUDÓW. W tym roku to 9-10 grudnia.

KOMU POMAGA?
Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do PACZKI trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany. Zwracamy szczególną uwagę na: historię konkretnej rodziny i przyczyny jej trudnej sytuacji, dochód przypadający na jednego członka rodziny, postawę – czy rodzina podejmuje jakieś kroki, by zmienić swoją sytuację.

O TWÓRCY SZLACHETNEJ PACZKI
Ks. Jacek WIOSNA Stryczek – ksiądz, filozof i myśliciel, społecznik, buntownik.

Od 2001 prezes Stowarzyszenia WIOSNA, które realizuje SZLACHETNĄ PACZKĘ i AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI oraz kilkadziesiąt innych projektów. Od 1995 roku aż do dzisiaj duszpasterz akademicki. Prowadzi Wspólnotę Indywidualności Otwartych i Męską Stronę Rzeczywistości – na co dzień żyje otoczony setkami młodych ludzi. Pomysłodawca EKSTERMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ. Ekspert w obszarze reklam, marketingu, HR, PR, zarządzania, rozwoju, biznesu. Lubi ludzi, choć na co dzień jest raczej samotnikiem.