Od blisko roku na terenie Szydłowca działa Furman Football Academy, szkoląca młodych adeptów piłki nożnej, pod patronatem Dominika Furmana zawodnika Wisły Płock, reprezentanta Polski, trzykrotnego mistrza Polski.

Od początku działalności FFA Szydłowiec stawia na rozwój, w czym pomaga dobrze funkcjonująca współpraca z ekstraklasową Wisłą Płock. Dla przypomnienia, już kilku młodych zawodników FFA brało udział w treningach i turniejach w barwach płockiej drużyny.

Przyszedł czas na sztab szkoleniowy. W ostatnich dniach na staż do Wisły Płock wybrał się jeden z trenerów szydłowieckiej akademii Dominik Depo. Trener Depo przez tydzień podglądał, pytał, zbierał doświadczenie, aby w najbliższym czasie przełożyć to wszystko na treningi w akademii.

Trzymamy kciuki, aby zdobyta wiedza przyczyniła się do podnoszenia umiejętności piłkarskich wśród adeptów FFA Szydłowiec.

Na koniec warto dodać, że Wisła Płock z którą współpracuje FFA Szydłowiec to póki co rewelacja rozgrywek polskiej Ekstraklasy. Po 5 pierwszych kolejkach są przewodzą rozgrywkom, a Dominik Furman jest prawdziwym liderem środka pola Wisły Płock. Oby tak dalej!