Egzaminował Shihan Remigiusz Karpiński 5 Dan, który dzień wcześniej przeprowadził seminarium Karate dla trenujących w szydłowieckim klubie.

Egzamin nie należał do łatwych. Shihan zwracał uwagę na całokształt stosownej do wymagań wiedzy , znajomosci i prawidłowości wykonywania technik. O liczbie osób dopuszczonych do egzaminu decydowali trenerzy SKKK MUSHIN Senseí Mariusz Szymkiewicz oraz Senseí Marek Pielas. Spośród 40 osób zdających zdało 38 natomiast 2 osoby muszą powtórzyć egzamin w czerwcu.

Shihan wytłumaczył wszystkim, że nie wystarczy tylko podejść do egzaminu i być pewnym, że będzie automatycznie zaliczony. Nie tędy droga. Każdy zdający jest sprawiedliwie oceniany i nieuczciwe byłoby zaliczenie egzaminu wszystkim ze względu tylko na obecność a nie umiejętności. Zwrócił uwagę iż zarówno podczas egzaminu jak i w życiu codziennym nic nie przychodzi łatwo i aby coś osiągnąć należy się starać, dążyć do wyznaczonego celu i nie zniechęcać się chwilową porażką, ponieważ ta dzisiejsza porażka w przyszłości może zamienić się w sukces. A to czy tak będzie zależy wyłącznie od nas samych.

Zarząd Stowarzyszenia MUSHIN pragnie podziękować pani dyrektor Ewie Świercz oraz Burmistrzowi Arturowi Ludwowi za udostępnienie Hali sportowej .

egzaminmushin2

egzaminmushin3