Od kilku dni ręce członków (a w głównej mierze członkiń) Ekipy Lodowcowej Chlewiska – Szydłowiec są pełne roboty!

Wszystko za sprawą szerzącego się w Polsce koronawirusa, który powoduje, że w szpitalach i innych miejscach związanych z medycyną brakuję najbardziej potrzebnych środków ochronnych.

Z tego względu Ekipa Lodowcowa Chlewiska – Szydłowiec postanowiła, że ….uszyje maseczki.

Przez kilka dni uszyte zostało ponad 1000 sztuk maseczek, które trafiły i trafią w różne miejsca.

Na tę chwilę w maseczki wykonane przez Ekipę Lodowcową Chlewiska – Szydłowiec trafiły do: dwóch szpitali w Radomiu, do szydłowieckiego pogotowia, do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, do szydłowieckiej Medycyny Pracy, do apteki na ulicy Kieleckiej, a także do szpitala w Skarżysku.

Ekipa ogromne podziękowania składa wszystkim, którzy wspierają dobrym słowem i trzymają kciuki, ale w głównej mierze tych, którzy wsparli ich działania materiałami czyli firmie ARIS, Katarzynie i Jackowi Kaszubom oraz pasmanterii z ulicy Spółdzielczej.

Cały czas potrzebne są materiały, dlatego jeżeli ktoś posiada i ma ochotę się podzielić proszony jest o kontakt z członkami Ekipy Lodowcowej.

Sezon morsowania został zawieszony ze względów bezpieczeństwa, członkowie Ekipy są jednak zawsze w gotowości, aby nieść pomoc….tym razem padło na to, że szyją maseczki. Dziękujemy im za gotowość do pomocy drugiemu człowiekowi!

Na 4 kwietnia w Chlewiskach zaplanowana jest zbiórka krwi, której jak informują szpitale zaczyna brakować. Jak poinformował nas prezes Ekipy Lodowcowej Zbigniew Kozłowski „Z racji tego, że jest bardzo duży deficyt krwi organizujemy zbiórkę, oczywiście ze szczególnymi środkami ostrożności”. Niebawem podamy więcej informacji na temat zbiórki.