Przedstawiciele firmy Oventrop zaprosili Burmistrza Artura Ludwa do nowej siedziby, która mieści się w budynku po zamkniętym trzy lata temu zakładzie „Bielli”, przy ulicy Leśnej w Szydłowcu. Spotkanie miało na celu zaprezentowanie tego jak została urządzona fabryka oraz by podziękować Burmistrzowi za współpracę w działaniach związanych z uruchomieniem firmy w Szydłowcu.

Oventrop to rodzinna firma obecna na rynku od 170 lat. Należy do ścisłej czołówki europejskich producentów armatury, regulatorów i systemów do domowej techniki instalacyjnej. Ich produkty dostępne są w większości krajów na świecie.

W siedzibie mieszczącej się w Szydłowcu, będą produkowane m.in. zawory, które zostaną dystrybuowane na cały świat. Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli firmy, produkcja ruszy na dobre już od nowego 2022 roku.

Burmistrz Szydłowca fakt, że firma Oventrop pojawiła się w Szydłowcu skomentował na swoim facebooku:

Pozyskanie inwestora w postaci firmy Oventrop, która wykupiła hale i teren po spółce Biella, to było w mojej ocenie najważniejsze wydarzenie mijającego roku biorąc pod uwagę korzyści zarówno dla naszych mieszkańców jak i samorządu” – napisał Artur Ludew.

info. UM w Szydłowcu