Policjanci ruchu drogowego od października 2017 roku do końca czerwca 2018 roku będą prowadzili działania pod nazwą „Gimbus”.

Policjanci będą kontrolować autobusy dowożące dzieci do szkół, zwracać uwagę na stan techniczny kontrolowanych pojazdów, trzeźwość i czas pracy kierowców. Kontrole prowadzone będą na terenie całego powiatu szydłowieckiego.

Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach jest jednym z ważniejszych zadań ustawowych postawionych przed Policją. Policjanci drogówki będą przyglądali się bezpieczeństwu najmłodszych uczestników ruchu drogowego – dzieci i młodzieży – którzy codziennie przemierzają drogę z domu do szkoły i ze szkoły do domu, korzystając ze zorganizowanego transportu autobusowego tzw. „gimbusów”. W trosce o ich bezpieczeństwo, ale także tych uczniów, którzy wyjeżdżają na organizowane często  wycieczki szkolne policjanci od października 2017 roku do końca czerwca 2018 roku będą przeprowadzali działania kontrolne pn. „GIMBUS”. Działania związane z bezpieczeństwem uczniów dojeżdżających do szkół będą realizowane w terenie całego powiatu szydłowieckiego.

sierż. Marlena Skórkiewicz