Już w najbliższą niedzielę, 5 stycznia w kościele pw. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Radomiu, odbędzie się charytatywny koncert kolęd dla Krzysia Czupryna.

Zagra zespół GUZOWIANKI, który wykona znane i lubiane kolędy, a także autorskie pastorałki. Początek koncertu o godzinie 19.00.

Aby jeszcze bardziej zachęcić Was do udziału w koncercie poniżej publikujemy fragmenty kolędowania z Guzowiankami, które całkiem niedawno odbyło się w Orońsku:

Krzyś Czupryn to 4-letni chłopiec, który choruje na ciężką postać EB-pęcherzowe oddzielenie naskórka typ dystroficzno recesywny. Każdy dotyk powoduje powstawanie ran podobnych do oparzeń II i III stopnia. Jest to nieuleczalna choroba genetyczna, na którą nie ma leku. Krzysiowi można jedynie zapewnić odpowiednią pielęgnację w formie specjalnych opatrunków oraz rehabilitacje.

Zebrane pieniążki będą przeznaczone na opatrunki dla chłopca.

Współorganizatorem jest proboszcz parafii Macierzyństwa NMP w Radomiu Ksiądz Kanonik Zbigniew Sieroń. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup radomski ks. Henryk Tomasik.

Patronat medialny sprawuje portal „Nasz Szydłowiec”.