W minioną sobotę policjanci Wydziału Kryminalnego szydłowieckiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch (35 i 36 lat) sprawców kradzieży z włamaniem do jednego z miejscowych hoteli. Odzyskano część skradzionych przedmiotów.

Decyzją sądu 36-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Szydłowieccy kryminalni pełniąc służbę na terenie miasta zatrzymali na gorącym uczynku 2 mężczyzn, mieszkańców województwa świętokrzyskiego, sprawców kradzieży z włamaniem do jednego z hoteli.

Ich łupem padło wyposażenie hotelowe. Ukradli między innymi kanapy, fotele i sprzęt multimedialny. Straty oszacowano na ponad 100 tys. złotych. Włamywacze zniszczyli wnętrze hotelu o wartości ponad 150 tys. złotych.

Zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Na jednej z posesji na terenie województwa świętokrzyskiego odnaleziono część skradzionych przedmiotów. Mężczyźni mieli przy sobie narkotyki.

Trwają czynności zmierzające do odnalezienia pozostałych przedmiotów. 36-latek decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia. pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Marlena Skórkiewicz

Właściciel firmy Lechmar – Hotel „IGUŚ” składa serdeczne podziękowania dla policjantów Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu za duże zaangażowanie przy ujęciu sprawców włamania i kradzieży w Hotelu i Restauracji na ulicy Kościuszki 263.