W marszu, który wystartował z Rynku Wielkiego przeszło około 35 osób w różnym wieku, ale głównie była to młodzież. 

Marsz przeszedł ulicami: Rynek Wielki, Kilińskiego, Kościuszki (gdzie w Parku Niepodległości uczestnicy złożyli kwaity pod pomnikiem upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych oraz znicz pod pomnikiem katyńskim, na koniec uczcili poległych minutą ciszy), Widok, Parkiem Radziwiłłowskim, dotarł na wyspę zamkową, gdzie odpalili race i odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. 

W trakcie marszu wznoszono przeróżne okrzyki upamiętniające Żołnierzy Wyklętych, Armię Krajową, a także wyrażające dezaprobatę do komunizmu. 

Punktem kulminacyjnym tegorocznego marszu było spotkanie w zamkowej sali kinowej, gdzie na początku swoje krótkie przemówienia wygłosili Michał Adamczyk z szydłowieckiego koła Młodzieży Wszechpolskiej oraz Adam Szabelak z radomskiego koła MW. Nie zabrakło części artystycznej podczas której patriotyczne utwory zaprezentowali: Aleksandra Michalska w duecie z Kajetanem Górlickim, Aleksandra Brzeźniak i Marita Seweryn. 

FOTOREPORTAŻ 

VIDEO

Już w najbliższą środę 1 marca dalsza część szydłowieckich uroczystości upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. Burmistrz Szydłowca zaprasza mieszkańców na godzinę 10 do Parku Niepodległości na gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, bezpośrednio po części oficjalnej planowany jest przejazd do Publicznego Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika na przygotowany przez uczniów spektakl pt. „Ostatnie Polskie Powstanie”.