25 i 26 sierpnia instruktorzy z AKS – Akademii Karate Szydłowiec oraz z UKS Hubal Chlewiska KK Ronin wzięli udział w International Summer Camp w Kielcach – w mieście, które już za rok będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Karate Shinkyokushinkai. Organizatorem obozu była Polska Federacja Karate Shinkyokushinkai.

Głównymi instruktorami byli medaliści Mistrzostw Świata Agata Winiarska oraz Lukas Kubilius z Litwy. Obecni byli również mistrzowie Europy – Dobrosława Habraszka, Krzysztof Habraszka, Anna Bojda, Anna Bielska, Marta Lubos, Tomasz Najduch, Jakub Tęcza i pozostali członkowie kadry narodowej.

Blisko 200 uczestników obozu, podczas rozpoczęcia przywitali Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Wiceprezydent miasta Kielce Marcin Chłodnicki, Minister Sportu Annę Krupka i Łukasza Korusa, który reprezentował Marszałka województwa Andrzeja Będkowskiego.

Podczas obozu treningi ukierunkowane były pod kątem kumite (walki), a także odbywały się treningi przygotowawcze do egzaminu na stopnie kyu, oraz na stopnie mistrzowskie – Dan.

Nasi instruktorzy sensei Mariusz Szymkiewicz z AKS Szydlowiec, oraz sensei Zbigniew Kozłowski z UKS Hubal KK Ronin stanęli przed komisją egzaminacyjną zdając na drugi stopień mistrzowski – 2 Dan.

W skład komisji egzaminacyjnej weszli: Shihan Eugeniusz Dadzibug

  • Shihan Tomasz Basiak
  • Shihan Wojciech Radziewicz
  • Shihan Tomasz Lenkiewicz
  • Shihan Bogdan Lubos
  • Shihan Dariusz Jasiakiewicz
  • Shihan Marek Krejpcio

Egzamin poprowadził Shihan Remigiusz Karpiński.

Po części technicznej i wytrzymałościowej, którą zaliczyli bezbłędnie zostali dopuszczeni do części kumite (walki). Po 15 walkach egzamin został zakończony. Wynik egzaminu został ogłoszony w dniu następnym. Sensei Mariusz Szymkiewicz  oraz Sensei Zbigniew Kozłowski test na 2 Dan zdali pozytywnie.

Gratulacje przyjęli z rąk wszystkich obecnych Shihan oraz od prezesa Polskiego Związku Karate Shihan Macieja Sokołowskiego, który uczestniczył w ostatnim treningu.

Podczas obozu odbył się również memoriał poświęcony trzem zmarłym Shihan, mistrzom karate, którzy odeszli:

  • Shihan Furko Kalman – 03.08.2021,
  • Shihan Steve Arneil – 02.07.2021,
  • Shihan Loek Hollander – 16.02.2020.

Ich wiedza, postawa, trening pod ich okiem, ugruntowała karate dla wielu karateków.

Obóz w Kielcach był preludium do przyszłorocznych Mistrzostw Świata, które odbędą się w tym mieście. Akademia Karate Szydłowiec wraz z UKS Hubal Chlewiska KK Ronin zapraszają na to widowisko.