Memoriał im. Władysława Kramczyka każdego roku odbywa się w innym mieście regionu radomskiego. 5 grudnia 2020 roku piłkarskie zmagania zorganizowane zostaną w Szydłowcu.

W hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu już w najbliższą sobotę do rywalizacji staną młodzi piłkarze w wieku 10 – lat.

Na boisku spotka się 9 drużyn z terenu regionu radomskiego, które jesienią w  rozgrywkach rocznika 2010 zajęły czołowe lokaty w swoich grupach. Jedna drużyna będzie spoza regionu i będzie to Drukarz Warszawa.

Zespoły podzielone będą na dwie grupy. W grupie A zagrają: Akademia Piłkarska Szydłowiec, Broń Radom, Beniaminek Radom, AS Radomiak, KS Warka. W grupie B natomiast zagrają: Szydłowianka Szydłowiec, Orlik Radom, Orzeł Wierzbica, Jedlnia Dzieciom oraz Drukarz Warszawa. Początek zmagań o godzinie 10.00.

Warto przypomnieć, że Władysław Kramczyk przez blisko 12 lat był prezesem Radomskiego okręgowego Związku Piłki Nożnej. Pochodził z Hrubieszowa, a w młodości odnosił sukcesy w akrobatyce sportowej. Był radnym Rady Miejskiej w Radomiu. Kochał futbol i był znakomitym działaczem, organizatorem, bardzo dobrym człowiekiem. Wielokrotnie odznaczany przez różne instytucje. Honorowy Obywatel Radomia. Zmarł 29 grudnia 2011 roku w wieku 68 lat.

Turniej w Szydłowcu będzie inny niż poprzednie, bo bez publiczności i w reżimie sanitarnym.

Memoriał organizowany jest przez Gminę Szydłowiec wspólnie z Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej Delegatura w Radomiu. Partnerami są: Starostwo Powiatowe w Szydłowcu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu, Akademia Piłkarska Szydłowiec i Szydłowianka Szydłowiec.

Partnerem medialnym jest portal „Nasz Szydłowiec”.

Poprzednie edycje od 2012 do 2019 roku wygrywali kolejno: Broń Radom, MSPN Radomiak Radom, Mazowsze Grójec, Znicz Pruszków, FA Gostynin, Znicz Pruszków, Broń Radom, Znicz Pruszków

Grafika: Background photo created by jcomp – www.freepik.com