Szydłowieccy policjanci zatrzymali kierowcę bmw, który na S7 przekroczył dozwoloną prędkość aż o 71 km/h. Mężczyzna otrzymał 5 000 złotych mandatu oraz 15 punktów karnych. Apelujemy o rozsądek na drodze. Nadmierna prędkość zabija!

Jechał 191 km/h po ekspresówce. W „recydywie” otrzymał 5 000 zł mandatu i 15 punktów karnych
W niedzielę po godz. 16 policjanci z szydłowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę bmw, który na S7 w miejscowości Barak (pow. szydłowiecki) przekroczył dopuszczalną prędkość o 71 km/h. Na ekspresowej 7 jechał z prędkością 191 km/h. Jak się okazało w ostatnim czasie 24-latek, mieszkaniec Radomia, również przekroczył dopuszczalną prędkość pow. 30 km/h, dlatego mundurowi nałożyli na mężczyznę mandat w warunkach tzw. recydywy w kwocie 5 000 złotych. Ponadto kierujący otrzymał 15 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pośpiech, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Zachowując bezpieczną prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze i własnych umiejętności zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych zdarzeń.

Zachowując odpowiednią prędkość, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych.
Info i foto: KPP w Szydłowcu